Rusza Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Pomogą za darmo

prok 02

Jesteś ofiarą przestępstwa? Nie wiesz, gdzie zgłosić się po pomoc i jakie masz prawa? To informacja dla Ciebie. Każdy, kto ucierpiał na skutek przestępstwa, w dniach od 20 do 24 lutego może otrzymać bezpłatną poradę prawną.

prok 02

Od dzisiaj, 20 lutego rusza Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Celem ogólnopolskiej akcji jest udzielanie niezbędnych informacji osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługujących im uprawnień jako ofiarom przestępstw.

W akcję tradycyjnie włącza się świdnicka prokuratura.

Od 20 do 24 lutego, w godzinach urzędowania od 7.30 do 15.30 w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Świdnicy przy ul. Zamkowej 2 prokuratorzy będą przyjmować pokrzywdzonych w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, w tym w ramach przypadającego w dniu 22 lutego Dnia Ofiar Przestępstw.

Akcja ta jest organizowana po to, by przypomnieć o cierpieniu ofiar i potrzebie ochrony ich interesów, konieczności niesienia im pomocy – tłumaczy prokurator rejonowy Marek Rusin.

Jutro, 21 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00 dodatkowy dyżur będzie pełnić Kierownik Działu Dochodzeniowo-Śledczego prokurator Donata Kalaman-Smoleń w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy Franciszkańskiej 7 w Świdnicy.

Założeniem tej akcji jest to, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobie załatwienia sprawy – dodaje prokurator.

Bezpłatne porady będą udzielane również w sądzie.  – W Sądzie Rejonowym w Świdnicy będą udzielane informacje osobom pokrzywdzonym przestępstwem przez kuratorów zawodowych Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich oraz Karnych podczas dyżurów w terminach od 20 lutego 2017 roku do 26 lutego 2017 roku w godzinach od 9.00 do 15.00 w budynku przy ul. Okulickiego nr 2 – 4 III piętro – informuje Monika Pieczara, wiceprezes Sądu Rejonowego w Świdnicy.

Wszystkie porady w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw udzielane są bezpłatnie.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw obchodzony jest w Polsce od 2003 roku. Ma za zadanie monitorowanie sytuacji ofiar przestępstw oraz działanie na rzecz poprawy ich położenia.

oprac. (bfg)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *