Inne, Sport

Rusza SHT

Dzisiaj ruszają międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) -Strzegom Horse Trials. Wśród zawodników,  którzy już dotarli na Dolny Śląsk jest utytułowana Szwedka Linda Algotsson oraz Niemiec Andreas Dibowski, który w ostatni weekend wygrał arcytrudne czterogwiazdkowe zawody w Luhmühlen.

linda

Czternasta edycja Strzegom Horse Trials zgromadzi na starcie czołówkę światowego wkkw i zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 22-26 czerwca. Zawody odbywają się na Hipodromie w Morawie i są pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody będą trwały całe pięć dni, a na liście zgłoszeń ponad 360 koni z 20 krajów oraz aż 10 jeźdźców z TOP 50 Rankingu FEI – w tym World Number One – Michael Jung.

Oprócz niemieckiego zawodnika zobaczymy: Karin Donckers, Lindę Algotsson (na zdjęciu), Ingrid Klimke, Dirka Schrade, Stefano Breciarolii, Tima Lipsa i wielu innych. Można śmiało już w tej chwili powiedzieć, że Strzegom Horse Trials to jedne z najpopularniejszych zawodów w Europie.

Michael Jung jest aktualnym mistrzem olimpijskim (Londyn 2012), mistrzem świata (Kentucky 2010) i mistrzem Europy (Blair Castel 2015,Malmo 2013 i Luhmuhlen 2011) oraz zwycięzca prestiżowego Wielkie Szlema w WKKW. Michael Jung przywiezie do Strzegomia swoje dwa najlepsze konie – Fischerrocana i Fichertakinou . Na jednym z nich planuje start na Olimpiadzie w Rio de Janeiro.

Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni i odbędzie się w środę, czwartek i piątek, cross został podzielony na dwa dni piątek i sobotę. Skoki zostaną rozegrane natomiast w czwartek, sobotę i niedzielę. Najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów zostanie rozegrany w następującej kolejności: piątek – ujeżdżenie, sobota – cross, który o godz. 11.30 na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata i w niedziele skoki przez przeszkody.

W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie mamy liczne pokazy, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki na kucykach.

22 czerwca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *