Rusza Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

konkurs recytatorski

 

konkurs recytatorskiŚwidnicki Ośrodek Kultury informuje, że Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Będzie to już jego 60. edycja.

Świdnicki Ośrodek Kultury informuje, że Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Będzie to już jego 60. edycja.

konkurs recytatorski

Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Co roku uczestnicy rywalizują ze sobą w czterech odrębnych turniejach: recytatorskim, „wywiedzionym ze słowa”, teatrów jednego aktora oraz poezji śpiewanej. W pierwszym, repertuar obejmuje trzy utwory w całości lub fragmentach. Uczestnik wykonuje prozę i jeden utwór poetycki. W drugim, repertuar jest dowolny, ale czas występu nie może przekroczyć 7 minut. W trzecim, obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 minut). Turniej poezji śpiewanej obejmuje trzy utwory śpiewane i jeden recytowany.

Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów. – Eliminacje środowiskowe w szkołach należy przeprowadzić do 21 marca, a każdą ze szkół powinno reprezentować do 3 wykonawców we wszystkich kategoriach – informuje Mariusz Kozłowski z ŚOK.

Zgłoszenia uczestników należy wysłać na adres: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica do 25 marca. Karty zgłoszenia i regulamin konkursu można pobrać ze strony www.sok.com.pl.

Eliminacje miejsko-powiatowe konkursu odbędą się w Świdnicy 9 kwietnia o godz. 10.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Szczegóły na temat konkursu można uzyskać telefonicznie 74 851 56 62, 605 821 750 lub drogą elektroniczną m.kozlowski@sok.com.pl.

oprac. (BFG),

fot. użyczone (W ubiegłym roku wyróżnienie w turnieju recytatorskim otrzymała Nadia Bielecka, uczennica II LO w Świdnicy. Zebrała ona oklaski za wykonanie gwarą wiersza pt. „Lwowska Wenus z Milo”, a także opowiadania Joanny Szczepkowskiej „Bajka o Kopciuszku”)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *