Rusza konkurs „Mój pierwszy milion”

W ramach programu „Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica” rusza konkurs „Mój pierwszy milion”. Adresowany jest on do uczniów klas trzecich gimnazjów. Rozpocznie się warsztatami z dziedziny ekonomii, prowadzonymi przez doświadczonych edukatorów pracujących dla Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju z Warszawy.

Mój pierwszy milion (2)

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości ekonomicznej i propagowanie przedsiębiorczości wśród uczniów, dostarczenie im wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających funkcjonowanie w życiu.

Konkurs składać się będzie z trzech etapów:

I etap – warsztaty ekonomiczne prowadzone w szkołach gimnazjalnych, w okresie od września 2016 r. do kwietnia 2017 r.;

II etap – gra ekonomiczna w formie testów z wiedzy ekonomicznej;

III etap – wykonanie plakatu pt. „Twój pomysł na biznes w Świdnicy” oraz jego prezentacja.

W ramach współzawodnictwa obowiązywać będzie system punktowy „Cash machine, czyli wymieniaj punkty na gotówkę”. Uczestnicy programu będą mogli uzyskać punkty za:

  • aktywny udział w lekcjach przedsiębiorczości z pomysłem oraz rozwiązywanie zadań dodatkowych podsumowujących zdobytą wiedzę,

  • wizyty w firmach,

  • wizyty w szkołach kolejnego szczebla,

  • udział w pokazowych lekcjach/warsztatach zorganizowanych przez doradców zawodowych w szkołach technicznych, zawodowych, liceach ogólnokształcących,

  • udział w grze ekonomicznej.

Dla najlepszych przewidziano 15 nagród pieniężnych po 600 zł netto oraz atrakcyjne wyróżnienia.

Pierwsze zajęcia pt. „Co to jest właściwie ekonomia?” odbyły się 26 września w gimnazjach nr 1 i 2, natomiast w gimnazjach nr 3 i 4 rozpoczną się jutro. Otworzą one cykl pięciu spotkań warsztatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *