Rusza kolejny etap prac

dav

Trwa remont ulicy Waryńskiego w Świdnicy. We wtorek, 27 listopada nastąpi kolejny etap prac i zamknięcie jej na wysokości wykonywanych zatok postojowych.

Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, to roboty drogowe potrwają tylko 4 dni. W tym czasie ułożona zostanie masa asfaltowa – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Droga wyłączona zostanie z ruchu, jednak mając na uwadze to, że w tym rejonie miasta jest bardzo mało miejsc postojowych, wykonawca nie będzie wprowadzał zakazu parkowania na pasach postojowych wzdłuż jezdni. To jednak wymagać będzie od kierowców zachowania ostrożności w poruszaniu się po wąskiej jezdni.

Przypomnijmy, że przebudowywany jest odcinek drogi od budynku nr 33 do 45. W ramach zadania zostanie usunięta istniejąca warstwa ścieralna jezdni, rozebrany będzie krawężnik, obrzeża oraz chodnik po stronie skarpy. Roboty budowlane będą obejmować wykonanie nowych przykanalików i studzienek deszczowych w celu odwodnienia jezdni oraz zatoki postojowej. Wykonany zostanie nowy chodnik z kostki betonowej, krawężniki oraz nowa warstwa ścieralna jezdni.

Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Wartość prac to prawie 460 tys. zł, a termin ich zakończenia planowany jest do końca bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *