Runęła ściana kamienicy (FOTO)

Zawaliła się część ściany jednej ze świdnickich kamienic. Ewakuowano mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 18 marca. – Degradacji uległ kawałek ściany szczytowej fragmentu budynku nr 14 przy ul. Kotlarskiej w Świdnicy – poinformował inspektor Jerzy Wasilewski z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i dodał:  – Ściana była wykonana z różnych materiałów, m.in. z kamienia, gruzu i została połączona w sposób nietrwały zaprawą, która najprawdopodobniej została wymyta podczas opadów atmosferycznych. Wskazuje na to również kratka spustowa, która znajduje się na tarasie położonym nad ścianą.

Po godzinie 19.00 zawiadomiono straż pożarną. Na miejscu pojawili się także policjanci. Funkcjonariusze wspólnie zabezpieczyli teren.

Inspektor nakazał zaplombowanie dwóch mieszkań. – W ścianie powstała wyrwa. Do czasu formalnych ustaleń postanowiliśmy wyłączyć dwa lokale mieszkalne, natomiast w pozostałych ludzie mogą spokojnie mieszkać i przebywać – dodał.

Akcja zakończyła się po godzinie 21.00. W sumie ewakuowano 8 osób.

Na miejscu pojawili się także przedstawiciele MOPS-u oraz Urzędu Miejskiego. Kamienica nie należy do miasta, ale urzędnicy zapewnili, że lokatorzy nie zostaną bez pomocy.

(BFG), fot. redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *