Rozmontowały Kolektyw

Kolejny mecz rozegrały seniorki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Świdnica. Występujące w III lidze świdniczanki pokonały Kolektyw Radwanice i awansowały w tabeli na drugie miejsce.

Kolektyw Radwanice – Polonia Świdnica 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Kosior 8′, 0:2 Kosior 23′, 0:3 Leniak 46′, 0:4 Kosior 67′

Polonia: Maciejewska, Sorota, Klasa, Furmaniuk, Morąg, Kassan(52′ Wełyczko), Leśniak, Furmankiewicz, Kosior, Garbacz, Sochacka (60′ Hajduk)

Podopieczne Damiana Błaszczyka są niepokonane od pięciu kolejek. W Radwanicach od pierwszych minut biało-zielone grały bardzo ofensywnie, przejęły błyskawicznie inicjatywę i długo utrzymywały się przy piłce. Polonistki szybko wyszły na prowadzenie, bo już w 8 minucie bramkę zdobyła Kamila Kosior. Ta sama zawodniczka drugi raz wpisała się na listę strzelców w 23 minucie pokonując bramkarkę Kolektywu.

Druga połowa nie zmieniła przebiegu spotkania. Gospodynie ograniczały się do rozbijania ataków a próby wyprowadzania kontr były szybko zatrzymywane przez dobrze grającą świdnicką defensywę. Dobrze dysponowane tego dnia polonistki w pełni kontrolowały przebieg spotkania, lepiej operowały piłką i stworzyły wiele sytuacji bramkowych, które na gole zamieniły Paulina Leśniak oraz po raz trzeci tego dnia Kamila Kosior.

W następnej kolejce (8.10, godz. 11.00, Świdnica, OSiR) Polonia podejmie swoją imienniczkę ze Środy Śląskiej, która aktualnie plasuje się na dziesiątym miejscu w stawce dwunastu drużyn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *