„Rozgrzewka” przed sezonem

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej rozpoczął przygotowania do sezony grzewczego.

mzec

Zakończono już modernizację elektrycznego układu zasilania ciepłowni polegającą na eliminacji zasilania 6 kV, które było zainstalowane do sterowania pompami i zastąpieniu go zasilaniem 400 V.

Takie rozwiązanie ujednolica sposób zasilania urządzeń w ciepłowni – wyjaśnia Jacek Piotrowski, prezes zarządu MZEC Sp. z o.o. – Upraszcza to sterowanie, naprawy i ułatwia wymianę niezbędnego osprzętu w przypadku awarii czy zużycia – dodaje. Nie bez znaczenia będzie też oszczędność pojawiająca się po wyeliminowaniu strat na trasformacji prądu.Dokonano także wymiany zużytych worków tkaninowych w dwóch kotłach, które służą do wyłapywania zanieczyszczeń, które nie zostały usunięte w cyklonach. W połączeniu z oddaną w początkach tego roku instalacją odpylającą, która kosztowała 1,5 miliona złotych, emisja pyłów do atmosfery przez największą świdnicką kotłownię osiągnęła bardzo wyśrubowany poziom poniżej 100 mg/m3.

Wszystko wskazuje również na to, że w nowy sezon grzewczy MZEC wejdzie z nową dyspozytornią. Zakończył się remont pomieszczeń, są już umeblowane i wyposażone w niezbędne instalacje. W najbliższym czasie zostaną tam przeniesione komputery monitorujące i sterujące pracą urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *