Rozdawali Konstytucję (FOTO)

W środę, 19 lipca, na świdnickim Rynku w ciągu kilkunastu minut rozdano pół tysiąca egzemplarzy Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Jest to akcja ogólnopolska, prowadzona przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. W Powiecie Świdnickim planuje się rozdać ponad 1000 sztuk ustawy zasadniczej. Obecnie obowiązująca Konstytucja RP w referendum 25 maja 1997 roku uzyskała poparcie 52,71% uczestników głosowania. Jej obecny kształt jest efektem politycznego kompromisu SLD, PSL, Unii Wolności i Unii Pracy.

„To najważniejsza, wciąż obowiązująca w Polsce ustawa. W całym kraju pół miliona egzemplarzy trafi do tych, którzy chcą sobie przypomnieć jej treść. Po co to robimy? Między innymi właśnie po to – by dać szansę jej przeczytania. Przypomnę, że 2 kwietnia 1997r. za przyjęciem ustawy zasadniczej głosowali posłowie wszystkich zasiadających w Sejmie opcji- 451 głosów, przeciwnych było 40 posłów, 6 wstrzymało się od głosu. Większość Polaków przyjęła ją w majowym referendum” – mówi Beata Moskal- Słaniewska, prezydent miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *