Rozbudź w sobie artystę

Malowanie na szkle i tkaninie, stosowanie światłocienia, komponowanie – to wszystko oferuje pracownia plastyczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, do której trwają zapisy.

zajęcia plastyczne (1)

Tematyka zajęć w grupach małych form dekoracyjnych dotyczy zagadnień plastycznych kształcących u małych dzieci podstawowe zdolności manualne, wzbudzające kreatywność i poczucie własnej wartości.

Praca w tej pracowni daje możliwość dogłębnego poznania różnych dziedzin sztuk plastycznych: malarstwa, grafiki, rzeźby, ceramiki, malarstwa na jedwabiu. Funkcjonują również grupy skupiające dzieci młodsze, które poznają zagadnienia z wszystkich dziedzin sztuki w stopniu podstawowym oraz techniki kombinowane. Na zajęciach dzieci uczą się sposobów formowania, komponowania, wyrażania się w określonych technikach. Poprzez zagadnienia malarstwa kształcą inteligencję wizualną, uwrażliwiają się na kolorystykę i kompozycję, poznają sposoby operowania plamą barwną, rozróżniania barw czystych i złamanych oraz wykorzystują tę wiedzę do stosowania światłocienia i waloru. Zdobywają umiejętności wykonywania szybkich i poprawnych szkiców malarskich, komponowania, utrwalają zagadnienia gamy barwnej, światłocienia i faktury. Uczą się obserwować i interpretować rzeczywistość w plenerze, poszukując indywidualnie rozwiązania, jak i inspirując się twórczością mistrzów. Wykonują prace o charakterze świątecznym i prace studyjne zwierząt, prace ilustracyjne inspirowane otaczającym je światem, z uwzględnieniem postaci ludzi i zwierząt oraz elementów fantastycznych i bajkowych. Dzieci zdobywają wiedzę na temat technik niekonwencjonalnych tj. batiku, malarstwa na tkaninie i szkle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *