Rozbój na uczniach w biały dzień. Przyłożyli nóż do szyi i kazali oddać telefon

aresztowany

Telefon komórkowy oraz 10 złotych wydali napastnikom dwaj młodzi mężczyźni, napadnięci kilka dni temu w świdnickim parku. Sprawcy grozili pokrzywdzonym nożem, przykładając jednemu z nich ostrze do szyi. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy jeszcze tego samego dnia zatrzymali obu podejrzewanych. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 22 oraz 27 lat, którzy poznali się bezpośrednio przez zdarzeniem na świdnickim dworcu kolejowym, a następnie wspólnie zrealizowali swój przestępczy plan. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia każdemu z nich grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

aresztowany

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w parku przy ul.Armii Krajowej w Świdnicy. Idący tamtędy szesnastolatek oraz jego 20-letni kolega zostali napadnięci przez dwóch napastników. Sprawcy grożąc pokrzywdzonym nożem i przykładając jednemu z nich nóż do szyi, zmusili ich do wydania telefonu komórkowego oraz pieniędzy które mieli przy sobie, czyli zaledwie 10 złotych.

O zajściu została powiadomiona świdnicka policja. Jeszcze tego samego dnia miejscowi „kryminalni” zatrzymali obu podejrzewanych. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 22 oraz 27 lat. Pierwszy jest mieszkańcem wsi z terenu naszego powiatu, drugi pochodzi z Wałbrzycha. Obaj tego dnia przyjechali do Świdnicy i poznali się przypadkiem na dworcu kolejowym. Tam wspólnie paląc papierosy i licząc na łatwe wzbogacenie się doszli do wniosku, że razem dokonają rozboju. W pobliskim parku zrealizowali następnie swój przestępczy plan.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Na wyrok poczekają zatem za kratami. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia każdemu z nich grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *