Rohele zwycięzcą Truskawki (FOTO/VIDEO)

Zespół Rohele ze Świdnicy wygrał tegoroczną edycję muzycznego wydarzenia Truskawka 2017. Zwycięzca w nagrodę otrzymał tysiąc złotych oraz symboliczne babeczki, oczywiście truskawkowe. W tym roku wyjątkowo laureata wybrała zgromadzona publiczność.

Świdnicki przegląd muzyczny Truskawka odbył się wczoraj, 25 lutego w Klubie Bolko i przybrał nową formułę.

Zaprosiliśmy do udziału wyłącznie świdnickie zespoły, bo z naszego doświadczenia wynika, że właśnie przy takich najchętniej się bawicie – wyjaśnia Bartosz Łabuda ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Podczas sobotniego wieczoru zaprezentowały się cztery formacje: rockowo-bluesowy Chubby, funk-rockowy Iluminator, metalowa Plethora oraz grający grunge i rock Rohele. To właśnie ten ostatni zespól zdobył uznanie publiczności, która przyznała mu nagrodę główną.

Jak czytamy w materiałach prasowych, Rohele to grupa młodych i niezależnych muzyków ze Świdnicy, grających grunge i rock inspirowany latami 80′ i 90′. Poprzez muzykę starają się wyrzucić to co leży im na wątrobie. W swoich tekstach chcą uzmysłowić jak łatwo zgubić się w dzisiejszym świecie. Zespół wciąż stara się rozwijać i iść do przodu. Skład: Aleksander Koprowski (gitara/wokal), Janek Mikuła (perkusja), Szymon Gałecki (gitara), Mateusz Zakrzewski (bas).

Na zakończenie dla kolorowej młodzieży zagrał gość specjalny – trash metalowy czeski zespół Exorcizphobia.

Przypominamy, że Truskawka to nie tylko koncerty. W ramach wydarzenia zaplanowano również warsztaty filmowania smart fonem (i nie tylko). Szczegóły na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

(BFG), fot. redakcja, nagranie Mariusz Ordyniec

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *