Rodzinne potyczki z ortografią za nami (FOTO)

 

„Pewnego wczesnowiosennego popołudnia chyży ponad dziesięcioipółletni świdniczanin ze swoim nie najmłodszym charyzmatycznym opiekunem zmierzali  w kierunku twierdzy ortografii”. Tak brzmiało w tym roku pierwsze zdanie rodzinnego dyktanda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy już po raz dziesiąty gościła w swoich murach rodzinne drużyny, które chciały stawić czoła ortograficznym trudnościom. Inicjatorką Rodzinnych Potyczek z Ortografią, które miały miejsce 27.04.2016r. jest Pani Dyrektor Małgorzata Pielach. Celem konkursu jest propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. W zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie konkursu włączyli się wszyscy nauczyciele SP 105.

Na ten niecodzienny konkurs w tym roku zaproszenie przyjął:  Dyrektor Departamentu  Edukacji i Kultury –  Pan Tadeusz Niedzielski.

Do rywalizacji w X Rodzinnych Potyczkach z Ortografią o miano najlepszych stawiło się 118 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych (78 drużyn w kategorii – starsi i 40 drużyn w kategorii – młodsi):  z SP 1 – 23 drużyn, z  SP 105 – 31 drużyn, z  SP 315 – 7 drużyn, z SP 6 – 20 drużyn, z SP 8 – 19 drużyn,
z SP  „Bliżej Dziecka” – 3, z SP z Witoszowa Dolnego – 10 drużyn, z SP
z Pszenna – 1, z SP z Lutomi Dolnej – 1,  z SP z Grodziszcza -1 drużyna.

Kiedy organizatorzy sprawdzali tekst dyktand,  mali uczestnicy zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek, do sali Lego, gdzie mogli pobawić się w małych konstruktorów, do sali gier logicznych, gdzie mogli stawić czoła trudnym łamigłówkom i grom matematycznym, do świetlicy szkolnej, gdzie panie przygotowały zajęcia plastyczne lub na salę gimnastyczną, gdzie na uczestników czekały gry i zabawy sportowe.

Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i konkursowe gadżety, a najlepsi – puchary, gry edukacyjne. Tegoroczne nagrody  ufundowała  Gmina Miasto Świdnica i  Szkoła Podstawowa nr 105.  Nagrody i dyplomy wręczyli: Dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury – pan Tadeusz Niedzielski  i  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 – Pani Małgorzata Pielach.

W kategorii „starsi”:

I miejsce zajęli: Monika Manowska i Pan Tomasz Martynowski (SP 105)

II miejsce zajęli: Nadia Bielecka i pan Mariusz Bielecki (SP Grodziszcze)

III miejsce zajęli: Szymon Wolano i pani Anna  Wolano  (SP 8)

Wyróżnienie otrzymali:

Zofia  Wąsowska i pani Anna Wąsowska (SP 105)

Martyna  Pożoga i pan  Grzegorz  Pożoga  (SP 8)

Hanna Bera  i pani  Barbara  Bera  (SP 6)

Zofia  Szumilas i pani  Agnieszka Chojka – Szumilas (SP105)

W kategorii  „młodsi”:

I miejsce zajęli: Anika  Kudarewska i pani  Aleksandra  Kudarewska  (SP 105)

II miejsce zajęli: Milena  Halicka i pani Beata  Halicka  (SP 1)

II miejsce zajęli: Maksymilian  Gołąb i pani  Anna  Gołąb  (SP 8)

Wyróżnienie otrzymali:

Krystian  Pniewski i pani  Anna  Kujawska  (SP 1)

Wiktoria  Borowska i pani  Ismena  Borowska  (SP 6)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *