Renegaci zadebiutują w Świdnicy!

Świetnie spisała się drużyna futbolu amerykańskiego Renegades Świdnica. W swoim historycznym pierwszym meczu LFA9 – tak zwanej Ligi Rozwojowej świdniczanie rozgromili na wyjeździe zespół Świętych Częstochowa 60:12. Tymczasem w niedzielę, 1 września o godzinie 14.00 na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy pierwszy mecz przed własną publicznością.

Pierwszy mecz w historii klubu Renegades. Pewne wysokie zwycięstwo. Nikt nie spodziewał się, że zobaczymy tak dynamiczne wejście do ligi jak to które zaprezentowali nam Renegaci. Święci ulegli beniaminkowi. Rok temu udało im się dotrzeć do półfinałów ligi rozwojowej w którym ulegli Kraków Kings B. To dopiero początek sezonu, ale taka porażka pokazuje jakie błędy zostały popełnione przez zawodników. Możliwe, że zobaczymy jeszcze dobre spotkania ze strony Świętych. Renegades zaskoczyli, ale czy utrzymają formę i pokażą nam jeszcze tak wysokie zwycięstwa? Tego przekonamy się już niedługo” – tak mecz podsumował branżowy portal halftime.pl. Cytowany przez serwis szkoleniowiec Renegades Adam Matryba podsumował: To był bardzo ważny mecz dla Renegades. Był to zarazem długo wyczekiwany i wręcz upragniony pierwszy oficjalny mecz w historii klubu. Zwieńczenie roku ciężkiej pracy włożonej przez zawodników oraz sztab trenerski. Renegaci to coś więcej niż zwykła drużyna, to projekt zrzeszający wiele miast – projekt, który wymagał ogromnego wysiłku logistycznego oraz zaangażowania ze strony każdego członka zespołu. Sama organizacja treningów dla mieszkańców Świdnicy, Legnicy, Bielawy czy Wrocławia była dla nas wyzwaniem. Mecz ze Świętymi miał nam pokazać czy dobrze przepracowaliśmy długi offseson. Nastawienie zawodników i ich motywacja była ogromna, od samego początku byli skupieni i głodni gry. Mecz ten daleki był od idealnego w naszym wykonaniu. Mamy nad czym pracować i na pewno będziemy przygotowani do następnego spotkania.

Kolejny mecz Renegaci rozegrają w niedzielę 1 września o godzinie 14.00 (OSiR, ul. Śląska 35) z Bielawa Owls.

W LFA 9 zespoły rozgrywają swoje spotkania w formule dziewięcioosobowej. Drużyny są więc mniej liczne niż te w „dużym” futbolu amerykańskim. Zmagania skierowane są do drużyn, które rozpoczynają swoją przygodę z futbolem amerykańskim i uczą się gry oraz rozwijają swój poziom organizacyjny i marketingowy. Liga rozwojowa w tegorocznym sezonie zrzesza 10 drużyn, które podzielone są na dwie grupy – północną oraz południową. Drużyny dobierane były do odpowiednich grup poprzez położenie geograficzne. Renegades Świdnica trafili do grupy południowej wraz z Bielawa Owls, Świętymi Częstochowa, Tychy Falcons B i Kraków Kings B. W grupie północnej zmierzą się: Archers Bydgoszcz, Barbarians Koszalin, Mustangs Płock, Grizzlies Gorzów Wlkp. i Warsaw Mets B. 

(ks)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *