Remontują cmentarze

W tym tygodniu rozpoczął się remont dachu kaplicy na cmentarzu przy ul. Waleriana Łukasińskiego. Nieszczelna, stara blacha cynkowa stanowiąca pokrycie zadaszenia, wymieniona zostanie na nową.

W trakcie prowadzonych ceremonii pogrzebowych prace remontowe będą przerywane, aby nie zakłócać uroczystości.

Wykonawcą robót jest Zakład Ogólnobudowlany Piotr Zając z Makowic. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec września br., a jej wartość oszacowano na kwotę ponad 32 tys. zł – poinformowała Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Na cmentarzu tym na kilku alejkach wykonano również instalacje odwadniające, przygotowując w ten sposób teren pod nowe nawierzchnie. Tam także przeprowadzone zostaną drobne prace remontowe przy ogrodzeniu.

Na przełomie września i października planowana jest modernizacja bramy od strony ul. Kazimierza Odnowiciela, dzięki czemu cmentarz zyska dodatkowe wejście dla pieszych, z którego do tej pory korzystały tylko pojazdy odbierające odpady.

W tym miesiącu roboty związane z odwodnieniem jednej z głównych alejek rozpoczną się też na nekropolii przy ul. Słowiańskiej. W ramach rozbudowy tego cmentarza powstanie nowa kwatera, czyli dodatkowe miejsca pochówku dla zmarłych. Prace rozpoczną się już pod koniec sierpnia. Wykona je Farma Miejska, a ich koszt wyniesie ponad 93 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *