Remontowali chodniki przy drogach powiatowych

Ponad 850 metrów bieżących nowych chodników przy drogach powiatowych powstało na przełomie lipca i sierpnia br. w Bystrzycy Górnej oraz w Bojanicach. Inwestycje realizowane były przy współudziale finansowym gminy Świdnica w kwocie 250 tys. zł.

Zdjęcie ilustracyjne

Władze gminy Świdnica od lat wspierają budowę chodników przy drogach powiatowych. Na przestrzeni tylko 2 ostatnich lat z budżetu gminy zostało wydanych pół miliona złotych. W terminie 9 lipca – 29 sierpnia realizowana była inwestycja w miejscowości Bystrzyca Górna, która polegała na modernizacji ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 2876 D. Całkowita wartość inwestycji to prawie 300 tys. zł. z czego 250 tys. pochodziło z budżety gminy Świdnica, reszta kwoty to wkład powiatu świdnickiego. Zakres wykonanych prac obejmował, między innymi: mechanicznie wykonanie koryta, profilowanie i zagęszczanie podłoża, ustawienie krawężników z oporem, ustawienie obrzeży z oporem, wykonanie warstwy odcinającej, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej szarej i czerwonej, wykonanie zjazdów do posesji. Długość wyremontowanego odcinka to 670 mb.

Kolejna inwestycja w infrastrukturę około drogową to budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 2877 D w miejscowości Bojanice. Wartość tego zadania to prawie 150 tysięcy złotych. a realizowany był w terminie od 8 lipca do 30 sierpnia. Na długości 183 mb wykonano: mechanicznie wykonanie koryta, profilowanie i zagęszczanie podłoża, ustawienie krawężników z oporem, ustawienie obrzeży z oporem, wykonanie warstwy odcinającej, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej szarej i czerwonej, wykonanie zjazdów do posesji, wykonanie poszerzenia jezdni.

(red)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *