Remont trwa

Zgodnie z planem, 6 kwietnia,  rozpoczął się remont ul. Aleje Lipowe. Obecnie trwają prace polegające na zrywaniu nawierzchni chodnika od strony targowiska miejskiego.

Prace w pierwszym etapie obejmą odcinek od ul. Kolejowej do ulicy Krótkiej, na tym odcinku zostanie zdjęty asfalt. Natomiast na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Żwirki i Wigury będzie odbywać się korytowanie. Odcinek od ul. Krótkiej do ul. Żwirki i Wigury będzie przejezdny po zdjęciu warstw bitumicznych. Podczas remontu chodnik dla pieszych będzie dostępny od strony Parku Miejskiego. Czas trwania robót na tym odcinku wykonawca szacuje na 4 do 8 tygodni. Dostęp do targowiska jest ograniczony, poprzez czasowe wyłączenie z użytkowania pierwszego wejścia od strony ul. Kolejowej, pozostałe wejścia będą dostępne.

Przystanki komunikacji miejskiej przy Al. Lipowych zostały tymczasowo wyłączone. Wszystkie autobusy komunikacji miejskiej przejeżdżają przez ul. Wolności, a dodatkowo na wysokości Miejskiego Domu Kultury został ustawiony przystanek tymczasowy. Autobus  linii „0” przejeżdża przez ul. Świdnicką (przystanek przy Poczcie). Dodatkowo informacje o zmianie trasy autobusów komunikacji miejskiej umieszczone zostały na przystankach, wyświetlaczach w autobusach oraz na stronie ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Jak informuje Paweł Ozga, już za kilka miesięcy świebodziczanie będą mogli korzystać z pięknie wyremontowanej ulicy oraz chodnika, co poprawi też jakość i komfort życia mieszkańców ulicy Aleje Lipowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *