Remont komina czyli dwa dni bez ciepłej wody

Rozpoczęły się przygotowania do remontu komina ciepłowni MZEC na Zawiszowie. Jednym z elementów przygotowań jest dokładne sprawdzenie stanu wnętrza komina.

Aby ustalić dokładny zakres prac remontowych wykonane zostaną liczne badania obejmujące stan żelbetowej konstrukcji komina, stan metalowych podestów i barier oraz niewidocznych z zewnątrz kanałów dymowych. Ekspertyzy wykona wyłoniona w przetargu firma Savex Zgorzelec. Inspekcja wnętrza komina wymaga wyłączenia kotłów ciepłowni, co wiązać się będzie z ustaniem dostaw ciepłej wody do mieszkań oraz ciepła technologicznego do kilku świdnickich firm.
Zdajemy sobie sprawę z kłopotów jakie dotkną naszych klientów – wyjaśnia Jacek Piotrowski, prezes zarządu MZEC.  – Zrobimy wszystko, by skrócić je do niezbędnego minimum i sprawić by były jak najmniej dotkliwe dla odbiorców. Dlatego prace rozpoczną się w nocy, kiedy zapotrzebowanie jest najmniejsze i potrwają maksymalnie 48 godzin – zapewnia.  Wyłączenie dostaw ciepłej wody i ciepła technologicznego nastąpi 24 lipca o północy, a wznowienie powinno nastąpić do godziny 24.00 dnia 25 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *