Rekordowa kwesta

Świdniczanie pokazali, że mają gorące serca. Prawie piętnaście tysięcy złotych udało się zebrać podczas kwesty na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy.

kwesta_02

– Niedzielna zbiórka była rekordową w historii „Hospicjum”. Dziękuję za tak otwarte serca, hojność darczyńców i dobro, którym zechcieli się podzielić – mówi Joanna Gadzińska – prezes TPCh „Hospicjum” w Świdnicy i dodaje – Zawsze wiedziałam, że mamy wielu „aniołów” w Świdnicy. Warto pomagać. Podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w niedzielną zbiórkę.

Dochód w całości zostanie przekazany na dokończenie budowy stacjonarnego hospicjum, która rozpoczęła się w roku 2014. Nowoczesny budynek powstaje w pobliżu szpitala Latawiec przy ulicy Leśnej. Będzie on spełniał najsurowsze wymogi, ale przede wszystkim stanie się przyjaznym miejscem dla chorych i ich rodzin.

Świdnickie Hospicjum działa nieprzerwanie od 1994 roku, niosąc pomoc tym najbardziej potrzebującym – chorym na nowotwory. W roku 2015 z pomocy hospicyjnego lekarza i dzielnych pielęgniarek o wielkim sercu skorzystało 230 osób.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” można wspierać nie tylko podczas kwest ulicznych. Darowizny na działalność świdnickiego hospicjum można przekazywać na konto przez cały rok – nr konta 94 1020 5138 0000 9202 0008 6082. TPCh „Hospicjum” swoją działalność może prowadzić również dzięki samorządom gminnym powiatu Świdnickiego, a wśród nich są Powiat Świdnicki, Gmina Miasto Świdnica, Gmina Żarów, Gmina Świdnica, Gmina Jaworzyna Śląska, Gmina Marcinowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *