Razem przeżyli ponad 50 lat – zobacz zdjęcia

Trzy pary z gminy Świdnica odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie. To nagroda dla osób, które przeżyły co najmniej pół wieku w jednym związku małżeńskim.  

Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze na dobre i na złe. Swoją postawą pokazujecie i dajecie przykład młodemu pokoleniu , że można zbudować trwały związek małżeński, oparty na miłości, wierności, przyjaźni i szacunku  jeżeli się tego chce. Należycie do tego pokolenia, które jeżeli coś się w życiu zepsuło to staraliście się to naprawić. Teraz bardzo często wiele rzeczy się wyrzuca  i kupuje nowe. Życzę dużo miłości, radości, a nade wszystko w tym szczególnym czasie życzę dużo zdrowia – mówiła Teresa Mazurek,wójt gminy podczas uroczystego wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy.

Medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczyła trzem parom małżeńskim wójt gminy Teresa Mazurek, w obecności kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy Doroty Kruźlak oraz wiceprezydenta Świdnicy Jerzego Żądło. Tradycyjnie uroczystości w sali ślubów towarzyszyło dużo emocji. Wzruszeni małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską i dzielili się własną receptą na „pół wieku wzajemnej miłości”. Jak podkreślali państwo Barbara i Zygmunt Kowalewscy, Rozalia i Stanisław Żądło oraz Danuta i Jan Dubielowie z Pszenna, najważniejsze są: miłość, wyrozumiałość, cierpliwość, wzajemne zrozumienie, przebaczenie i wytrwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *