Rapsodia zakończona (FOTO/VIDEO)

bolko 09

bolko 09To była prawdziwa hip-hopowa uczta. Bitwa freestyle, koncerty, pokazy tańca i występy DJ-ów. Za nami Wielka Rapsodia Świdnicka, która odbyła się już po raz drugi i w tym roku trwała aż dwa dni.


To była prawdziwa hip-hopowa uczta. Bitwa freestyle, koncerty, pokazy tańca i występy DJ-ów. Za nami Wielka Rapsodia Świdnicka, która odbyła się już po raz drugi i w tym roku trwała aż dwa dni.

bolko 05

Piątek, 30 stycznia rozpoczął się scratch sesją, podczas której swoje umiejętności zaprezentowali turntabliści. Była to też okazja do spróbowania swoich sił na gramofonach lub podpatrzenia, jak radzą sobie z tym inni. Kolejne elementy tego wieczoru to pokazy taneczne oraz showcase DJ’ów zaproszonych przez Slime’a – mistrza Polski turntablistów. Na zakończenie pierwszego wieczoru wystąpił Modulators – grupa DJ’ska pod wodzą Eproma.

{youtube}GgRAIY-WNSQ{/youtube}

W sobotę, 31 stycznia głównym wydarzeniem była bitwa freestyle. Wzięło w niej udział ośmiu uczestników. Podobnie jak w roku ubiegłym, główną nagrodą w bitwie było 500 zł, a zwycięzcą został Cross. Na drugim miejscu był Lakkot, który otrzymał 300 zł, a na trzecim Pejter i tym samym zdobył 100 zł nagrody. W roli headlinera wystąpił Mielzky, a w przerwach między kolejnymi etapami bitwy można było zobaczyć występy Zgas-a, dwukrotnego Mistrza Polski Beatboxu. Podkłady muzyczne do bitwy zagrał na żywo zespół Aplaindygo. Imprezę poprowadził Demia Doberman, świdnicki raper, który właśnie wydał swój debiutancki album pt. „A.K.A.Demia”.

{youtube}Dzij3gvAI7k{/youtube}

Imprezę zorganizował Świdnicki Ośrodek Kultury.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz, video Mariusz Ordyniec

{fcomment}

{gallery}galerie/150131bolko{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *