Randka małżeńska zakończona

7. Ogólnopolski Kongres Małżeństw zakończony. 180 par małżeńskich przez trzy dni zmagało się w Świdnicy z niełatwym tematem – wolności i przebaczenia w małżeństwie.

Wydarzenie odbyło się od 6 do 8 października. Wśród tegorocznych prelegentów nie było osoby przypadkowej. Każdy z nich mówił o wolności, przebaczeniu i miłości małżeńskiej ze swojej perspektywy: psychologa, duchownego, małżonka – dzięki temu wszystkie aspekty tego zagadnienia ułożyły się w puzzle, dające pełny obraz całości: nie ma miłości bez wolności, wolności bez przebaczenia a przebaczenia bez wewnętrznej przemiany. – Tak naprawdę to przebaczamy dla siebie samych – by nie nosić ciężaru nagromadzonych krzywd, by uwolnić się od przykrej przeszłości i móc rozpocząć nowy etap życia – w wolności i miłości. A im więcej miłości, tym…więcej miłości – zapewniają p. Gajdowie – laureaci tegorocznej nagrody Amicus Matrimoniorum (Przyjaciel Małżeństw) – przyznawanej przez jury kongresu osobom zaangażowanym w pracę na rzecz poprawy jakości małżeństwa. Bo małżeństwo, aby się rozwijało i przynosiło radość małżonkom, wymaga inwestycji i pielęgnowania.

Nasz kongres jest taką właśnie inwestycją, dzięki której małżonkowie mogą wejść na wyższy poziom rozwoju swojego małżeństwa, zdobywając wiedzę na wykładach i pielęgnując swoją relację podczas koncertów takich znanych zespołów, jak Mate.O czy New Life’m – tłumaczą organizatorzy.

Jak co roku ponad pięćdziesiąt małżeństw spoza Świdnicy znalazło gościnę u świdnickich gospodarzy, po raz kolejny udowadniając, że Świdnica jest przyjazna małżeństwu. Pełni wrażeń z tegorocznego spotkania – w imieniu organizatorów zapraszamy za rok.

Zapisy na stronie: www.kongresmalzenstw.pl – już od lipca.

Radzimy nie przegapić tego terminu, bo we wrześniu zwykle miejsc już nie ma. Tym, którzy nie zdążyli się zapisać w tym roku – proponujemy odsłuchać wykłady na kanale YouTube, gdzie niedługo będą umieszczone – dodają.

fot. Ks. Przemysław Pojasek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *