Radośni juniorzy, rodzice i dziadkowie

Podsumowanie projektu AKTYWNY SENIOR – UŚMIECHNIĘTY JUNIOR, dzień dziecka, dzień matki i dzień ojca – to wszystko podczas jednego spotkania w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Edukacja to wychowanie, a w każdym z tych etapów ważni są nie tylko nauczyciele i rodzice, ale i dziadkowie. W każdym działaniu oprócz funduszów ważny jest przede wszystkim człowiek – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy.

Radośni juniorzy uśmiechnięci seniorzy, czyli dzień dziecka i podsumowanie projektu w SP w Pszennie

„Aktywny Senior- Uśmiechnięty Junior” to projekt, który miał na celu edukację międzypokoleniową. Celem projektu było wzmocnienie więzi uaktywniających całe rodziny. W działania zostali zaangażowani ludzie nieaktywni zawodowo, dzięki czemu uczestnicy mogli wymienić doświadczenia i spostrzeżenia oraz mile spędzić czas wolny. Dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanie podczas realizacji projektu, dzieciom, ich rodzicom i dziadkom za udział – mówił dyrektor SP im. M. Kopernika w Pszennie.

Projekt był adresowany dla uczniów klas I-III i członków ich rodzin. Każde pokolenie może przekazywać sobie wzajemnie umiejętności i czerpać radość ze wspólnego obcowania. Na jego realizację szkoła otrzymała 4 tys. zł. w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” zorganizowanym przez Fundację Banku Zachodniego WBK. Doceniamy projekty, które przynoszą realne zmiany, a patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci i ich krewnych jestem przekonana, że udało się osiągnąć zaplanowane cele – mówiła dyrektor banku BZWBK SA w Świdnicy Iwona Wojciechowska, obecna na spotkaniu w Pszennie.

Z okazji przypadającego Dnia Matki, wójt złożyła wszystkim mamom serdeczne życzenia. Brakuje słów, aby podziękować za matczyną odwagę, cierpliwość, dobroć, zrozumienie. Jednym z piękniejszych prezentów dla każdej mamy jest uśmiech dziecka. Mam nadzieję, że widoczne na twarzach waszych dzieci uśmiechy, są właśnie takim pięknym prezentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *