Radość grania w piłkę (FOTO)

Była szalona radość zwycięzców i łzy rozpaczy pokonanych. Sześcio i siedmiolatkowie ze świdnickich szkół podstawowych stoczyli pasjonujący bój o zwycięstwo w Świdnickiej Lidze Żaka.

 

Była szalona radość zwycięzców i łzy rozpaczy pokonanych. Sześcio i siedmiolatkowie ze świdnickich szkół podstawowych stoczyli pasjonujący bój o zwycięstwo w Świdnickiej Lidze Żaka.

Zawody z udziałem sześciu szkół w środę, 16 czerwca odbyły się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Finał poprzedziły turnieje eliminacyjne – mówi Dariusz Jaworski, prezes UKS Gryf Świdnica, organizatora Świdnickiej Ligi Żaków.

W młodszej kategorii najlepsza okazała się SP 1, która w finale pokonała po rzutach karnych SP 105 1:0. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Również konkurs jedenastek potrzebny był do wyłonienia zwycięzcy małego finału. SP 4 wygrała z SP 6 2:1 (0:0). Piąte miejsce przypadło SP Bliżej Dziecka. SP 1 dowodzona przez nauczycielką Agnieszkę Franieczek wystąpiła w składzie: Wiktor Urbańczyk, Maksymilian Ruszaj, Filip Batko, Maciej Kwiatkowski, Oliwier Kaniak, Oskar Jurek, Szymon Grajek.

W kategorii siedmiolatków zwyciężyła SP 4. W finale pokonała SP 6 2:1 (1:1). Trzecia lokata przypadła SP 8 po wygranej 2:1 (1:1) z SP 1. Na piątym miejscu rywalizację zakończyła SP 105, która w decydującym boju pokonała 3:2 SP Bliżej Dziecka.

SP 4 wystąpiła w składzie: Bartosz Darasz-Mól, Wiktoria Kołodziejczyk, Szymon Paluch, Jakub Sośnicki, Filip Młynarczuk, Wiktor Kubiak. Opiekun drużyny – Jarosław Kozioł.

Patronat nad zmaganiami młodych piłkarzy objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz)

{gallery}galerie/150617osir{/gallery}

{fcomment}

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *