Quest o śmiałowickim baronie i zakonnikach oraz skąd się bierze mąka?

W dniu 25 września 2015 r. odbyła się wycieczka uczniów klas III do młyna w Siedlimowicach oraz do Śmiałowic na grę terenową z poszukiwaniem skarbów.

Quest i mąka 1

Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili zabytkowy młyn. Właściciele zapoznali dzieci z historią obiektu oraz przedstawili na czym polega i jak wygląda specyfika pracy młynarza. Uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska jak działają zabytkowe młyńskie urządzenia oraz samodzielnie napełnić worki mąką. Na zakończenie zwiedzania czekało na uczestników wycieczki ognisko z kiełbaskami przygotowane przez gospodarzy.

W dużym ogrodzie dzieci miały sporo czasu na zabawę w szukanie dyni oraz gry i zabawy z piłką. Kolejnym punktem wycieczki był udział w przygotowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiałowice wyprawie odkrywców. Z pomocą pani Lucyny Szpilakowskiej dzieci wyruszyły na poszukiwanie skarbu. Podczas wędrówki dzieci miały możliwość zapoznania się z historią wsi a także poznać ciekawe historycznie obiekty. Wyprawa zakończyła się sukcesem, skarb został odnaleziony, a po ciężkim dwugodzinnym marszu, w świetlicy czekał na uczniów słodki poczęstunek.

Wszyscy uczniowie klasy III a okrzyknęli wyjazd jako najlepszą z dotychczas odbytych wycieczek. Jak pokazały zadowolone miny dzieciaków, wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby się świetnie bawić. A ile przy tym poznaliśmy nowych dla nas miejsc i tajników historii Śmiałowic! O tym wiemy tylko my!

Uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, której opiekunem jest Sylwia Jastrzębska.

Quest i mąka 2

Quest i mąka 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *