Pucharowa atrakcja (FOTO)

To była dobra promocja koszykówki. W ćwierćfinale Pucharu Polski gracze Franc Gardiner Polonia Świdnica starli się z obrońcą trofeum, występującym w I lidze r8 Basket Politechniką Kraków. Goście wygrali pewnie i wysoko, ale mecz toczony w przyjaznej atmosferze i gra zorientowana ofensywę mogły się podobać.

Franc Gardiner Polonia Świdnica – R 8 Basket Politechnika Kraków 80:113 (20:42, 18:23, 20:21, 22:27)

Franc Gardiner Polonia: Słobodzian (23), Sieńko (12), Soboń (11), Barea (10), Pełka (7), Kołodziej (7), Hałdaś (6), Okraszewski (2), Ozga (2), Poradzisz, Cisek

Oba zespoły to koszykarskie dwa świata. Polonia to istniejąca od dwóch lat amatorska drużyna ze zmiennym szczęściem występująca w III lidze. Z drugiej strony stawiła się zawodowa ekipa z ambicjami do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. W składzie rywali znajdują się takie tuzy koszykarskich parkietów jak Amerykanin Michael Dagna Hicks czy były reprezentant Polski, Michał Hlebowicki. Ten drugi ma na karku już 41 lat, ale nadal utrzymuje wysoką formę. Zwycięzca tej rywalizacji mógł być jeden, ale świdniccy koszykarze walczyli bardzo dzielnie i porażka 80:113 nie przynosi im żadnej ujmy.

Goście przyjechali do Świdnicy z nastawieniem przećwiczenia rzutów z dystansu. W pierwszej kwarcie niemal wyłącznie w ten sposób rozwiązywali swoje akcje i prowadzili 42:20. W kolejnych fragmentach krakowianie trochę spuścili z tonu – ich przewaga rosła mniej więcej do połowy drugiej kwarty. Potem walka przebiegała już kosz za kosz. – Świdniczanie grając odważnie gonili wynik, zachwycając publiczność skutecznością, zaangażowaniem i walką o każdą piłkę – podkreśla Michał Zastawny ze sztabu koszykarskiej Polonii.Na kolejny mecz zapraszamy już 3 grudnia o godz. 17:00. Rywalem świdnickich koszykarzy będzie drużyna MKS Mazbud Basket Szczawno – Zdrój. Oprócz sportowych emocji na kibiców będą czekały mikołajkowe prezenty, konkursy oraz pokazy.