Przygoda na piątkę (FOTO)

IMG 2073

IMG 2073Chłopcy i dziewczęta z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy z powodzeniem wystartowali w VI Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, a jeden z zawodników świdnickiej drużyny otrzymał powołanie do reprezentacji Polski Domów Dziecka i ma szansę zagrać na Mistrzostwach Świata.

Chłopcy i dziewczęta z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy z powodzeniem wystartowali w VI Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, a jeden z zawodników świdnickiej drużyny otrzymał powołanie do reprezentacji Polski Domów Dziecka i ma szansę zagrać na Mistrzostwach Świata.

Niezwykły turniej z udziałem czterdziestu zespołów z całego kraju w miniony weekend odbył się w Warszawie. Zmaganiom na boisku towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji. Wśród nich był też mecz gwiazd, w którym z młodymi piłkarzami zagrali między innymi Maciej Szczęsny,Dariusz Dziekanowski, Marek Jóźwiak, Tomasz Sokołowski czy… tancerz Rafał Maserak.

Graliśmy na boisku Orlik na kompleksie sportowym na Bemowie. To był nasz drugi start. Przed rokiem nie udało nam się wyjść z grupy, ale w tym poszło nam zdecydowanie lepiej. W swojej grupie zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do ćwierćfinału. W nim przegraliśmy z zespołem, który później zdobył trzecie miejsce w turnieju – opowiada Radosław Nalewajko, pracownik Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy, pełniący funkcję trenera drużyny. IMG 2073

Świdniczanie występujący pod szyldem Orlik Świdnica w kolejnych meczach pokonali 4:0 Lwy Północy Gdańsk, przegrali 1:2 z Remusem Kościerzyna oraz po 2:1 ograli FC Korotyńskiego Warszawa i FC Falbogi. We wspomnianym ćwierćfinale ulegli 0:6 Horyzontowi Kołaczkowo.Ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach 9-16. Mistrzami Polski zostali piłkarze ze Sternika Szczecin.

To była wspaniała impreza, a udział w niej był dla naszych dzieciaków niezapomnianym przeżyciem – podkreśla Nalewajko. Świdnickie Orliki były zespołem wyjątkowym. W składzie znalazły się aż trzy dziewczyny, a najmłodszy piłkarz miał zaledwie dziewięć lat. W innych drużynach grali niemal wyłącznie siedemnastolatkowie!

Wyjazd do Warszawy szczególnie będzie wspominał szesnastoletni Dawid Maciejewski. Zdobył w turnieju aż sześć bramek, a jego gra była na tyle dobra, że od razu dostał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski Domów Dziecka, która przygotowuje się właśnie do czerwcowych Mistrzostw Świata. – Było to dla nas wielkie zaskoczenie i powstało z tego małe zamieszanie, bo Dawid nie wrócił z nami do Świdnicy, tylko od razu pojechał na kilkudniowe zgrupowanie do miejscowości Miętne koło Warszawy – relacjonuje dumny trener.

Orlik Świdnica występował w składzie: Michał Słomiński, Kacper Słomiński, Kacper Jędrosek, Dawid Maciejewski, Jakub Szrejder, Mateusz Szrejder, Wojciech Dudzic, Jagoda Głogowska, Wiktoria Gajdowska, Marzene Szrejder. Trener: Radosław Nalewajko, kierownik drużyny: Andrzej Masłowski

Serdeczności

Wyjazd dzieci wsparło wiele firm, instytucji i prywatnych sponsorów. Podopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych chcą w sposób szczególny podziękować prezydent Świdnicy Beacie Moskal-Słaniewskiej i Urzędowi Miejskiemu w Świdnicy, Starostwu Powiatowemu w Świdnicy, Wiesławowi Żurkowi i fundacji „Łączy Nas Football”, Tomaszowi Mojsie i firmie JAKO, Piekarni Kurowscy, Norbertowi Stachyrze, sklepom monopolowym „Orbita”, Jarosławowi Solarzowi i firmie „Solsport” oraz klubowi Polonia-Stal Świdnica, w którym na co dzień trenują chłopcy i dziewczęta ZPO-W.

(ram)

{gallery}galerie/150429dd{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *