Przetestowani przez trzecioligowców

Za piłkarzami Polonii-Stali Świdnica kolejny tydzień przygotowań do rundy wiosennej w IV lidze. Biało-zieloni rozegrali dwa spotkania  występującymi klasę wyżej rywalami. Po środowej porażce 0:2 z Sołą Oświęcim, w sobotę zremisowali 4:4 z Lechią Dzierżoniów.

Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal 4:4 (0:0)

Bramki: Borowy, Paszkowski, Tomkiewicz, Gralec – Jagieła, Szuba, Szczygieł, Kusio

Polonia-Stal: Szczepaniuk – Ł. Kot, Klemiński, Salamon, Kozaczenko, Sowa, Szuba, Łuszkiewicz, Jagieła, Szczygieł, Myrta (Koziarz, Somala, Białas, Jędrasiewicz, Lechniuk, Kusio)

Wszystkie osiem bramek padło po przerwie, a jedną z nich zdobył Grzegorz Borowy. Kapitan Polonii-Stali zagrał w barwach Lechii i wiele wskazuje, że wiosną przeniesie się właśnie do klubu z Dzierżoniowa. Przypomnijmy, że zawodnik był już testowany przez Lechią przed rundą jesienną.

– Za nami kolejny, pełny ciężkiej pracy, tydzień. Zagraliśmy dwa sparingi z bardzo wymagającymi rywalami, we wtorek z Sołą Oświęcim i w sobotę z Lechią Dzierżoniów. Mecze z zespołami grającymi w wyższej klasie rozgrywkowej są dla nas okazją do nauki. Bardzo ważne, aby ten młody zespół, zbierał jak najwięcej doświadczenia z takich konfrontacji – komentuje Tomasz Oleksy, trener biało-zielonych.

W sobotę (11 lutego) Polonia-Stal zagra z Karolina Jaworzyna. Mecz o godzinie 12.00 odbędzie się na obiektach OSiR-u w Świdnicy.

 

Sparingi, sparingi, sparingi

Lotnik Jeżów Sudecki – Karolina B&W Jaworzyna 2:0, Victoria Świebodzice – Olimpia Kamienna Góra 2:6; Zjednoczeni Żarów – Granit Roztoka 8:2 (3:1), bramki dla Granitu: Orda, zawodnik testowany; PUO Wiśniowa – LKS Gola Świdnicka 4:2, bramki dla gości: Zacharski, zawodnik testowany: Kolektyw Radwanice (kobiety) – MKS Polonia Świdnica (kobiety) 1:6, bramki dla gości: Kosior (5), Nalewajko; Grom Witków – Płomień Makowice 9:5

Foto: lechia,dzierozniow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *