Przenieś się w średniowieczne czasy

Targowiska, pokazy tańców dawnych, inscenizacje historyczne, pokazy walk, strzelanie z łuku, bitwy i turnieje. Między innymi takie atrakcje będą czekały na gości XIII Jarmarku Średniowiecznego, który odbędzie się 19 i 20 maja na Zamku Grodno.

Na dwudniową historyczną imprezę zapraszają Stowarzyszenie „Bractwo Zamku Grodno” i gmina Walim. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. turnieje lekkozbrojne, łucznicze czy walki na miecz jednoręczny, a także koncert muzyki dawnej i historyczne bitwy.

Impreza z roku na rok rozrasta się coraz bardziej. Organizatorzy oczekują zawsze gości z różnych grup rekonstrukcyjnych z całej Polski oraz zza granicy. – Impreza ma już długą tradycję. XIII Jarmark Średniowieczny kontynuuje ideę z poprzednich lat. Z jednej strony ma być miejscem spotkania, wymiany wiedzy i doświadczeń odtwórców historycznych skupionych w obszarze wczesnego średniowiecza (wikingowie i słowianie), pełnego średniowiecza (okres krucjat) oraz późnego średniowiecza (czasy pełnej zbroi płytowej). Z drugiej zaś strony jej celem jest ożywienie dawnych dziejów, aby turyści mogli zobaczyć i wręcz dotknąć tego wyjątkowego okresu historycznego i w niecodziennym klimacie spędzić czas z bliskimi – informują na swojej stronie członkowie z Bractwa Zamku Grodno.

W trakcie Jarmarku odbywać się będą zarówno pokazy jak i różnej maści turnieje. Będzie można podziwiać i kupić wytwory rzemiosła z okresu średniowiecza, a części z nich nawet spróbować.
Oczywiście nie zabraknie bitwy. B
ędzie można także spotkać prawdziwych walczących rycerzy i urocze białogłowy.

Rozpoczęcie już w sobotę 19 maja od godziny 11.00, a w niedzielę 20 maja od godz. 10.30. Więcej informacji oraz program na www.jarmarksredniowieczny.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *