Aktualności, Kultura, Polecamy

Przenieś się w średniowieczne czasy

Targowiska, pokazy tańców dawnych, inscenizacje historyczne, pokazy walk, strzelanie z łuku, bitwy i turnieje. Między innymi takie atrakcje będą czekały na gości XIII Jarmarku Średniowiecznego, który odbędzie się 19 i 20 maja na Zamku Grodno.

Na dwudniową historyczną imprezę zapraszają Stowarzyszenie „Bractwo Zamku Grodno” i gmina Walim. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. turnieje lekkozbrojne, łucznicze czy walki na miecz jednoręczny, a także koncert muzyki dawnej i historyczne bitwy.

Impreza z roku na rok rozrasta się coraz bardziej. Organizatorzy oczekują zawsze gości z różnych grup rekonstrukcyjnych z całej Polski oraz zza granicy. – Impreza ma już długą tradycję. XIII Jarmark Średniowieczny kontynuuje ideę z poprzednich lat. Z jednej strony ma być miejscem spotkania, wymiany wiedzy i doświadczeń odtwórców historycznych skupionych w obszarze wczesnego średniowiecza (wikingowie i słowianie), pełnego średniowiecza (okres krucjat) oraz późnego średniowiecza (czasy pełnej zbroi płytowej). Z drugiej zaś strony jej celem jest ożywienie dawnych dziejów, aby turyści mogli zobaczyć i wręcz dotknąć tego wyjątkowego okresu historycznego i w niecodziennym klimacie spędzić czas z bliskimi – informują na swojej stronie członkowie z Bractwa Zamku Grodno.

W trakcie Jarmarku odbywać się będą zarówno pokazy jak i różnej maści turnieje. Będzie można podziwiać i kupić wytwory rzemiosła z okresu średniowiecza, a części z nich nawet spróbować.
Oczywiście nie zabraknie bitwy. B
ędzie można także spotkać prawdziwych walczących rycerzy i urocze białogłowy.

Rozpoczęcie już w sobotę 19 maja od godziny 11.00, a w niedzielę 20 maja od godz. 10.30. Więcej informacji oraz program na www.jarmarksredniowieczny.pl.

17 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *