Przedszkolaki na gali (FOTO)

Trzydniowy XXIV Festiwal Piosenki Przedszkolnej za nami. Przez dwa dni w Świdnickim Ośrodku Kultury trwały przesłuchania, a dzisiaj, 28 maja odbyła się uroczysta gala. Było barwnie, radośnie, a publiczność nie szczędziła braw i śpiewała razem z przedszkolakami.

 

Trzydniowy XXIV Festiwal Piosenki Przedszkolnej za nami. Przez dwa dni w Świdnickim Ośrodku Kultury trwały przesłuchania, a dzisiaj, 28 maja odbyła się uroczysta gala. Było barwnie, radośnie, a publiczność nie szczędziła braw i śpiewała razem z przedszkolakami.

Przesłuchania XXIV Festiwalu Piosenki Przedszkolnej odbyły się 25 i 26 maja. Dziecięcy wykonawcy zaprezentowali swój dorobek artystyczny i umiejętności aktorskie. Konkurs przeznaczony był dla solistów lub dwuosobowych zespołowych w wieku od 3 do 6 lat. Uczestników do festiwalu zgłaszali rodzice lub przedszkola i szkoły. Na prawdziwej teatralnej scenie wystąpiło 70 przedszkolaków. – Już od 24 lat Świdnicki Ośrodek Kultury organizuje ten festiwal, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówiła Halina Szymańska, która przywitała zgromadzonych gości i uczestników przeglądu.

Członkowie jury w składzie: nauczyciel ze Szkoły Muzycznej w Świdnicy Barbara Moneta, pracownik UM w Świdnicy Monika Jamro i dyrektor Studia Artystycznego „Katharsis” Tomasz Sochacki do prezentacji w gali finałowej zakwalifikowali 17 piosenek.

Wykonały je następujące osoby: Aneta Kuszczak z Przedszkola Fundacji Ut Unum Sint – „Razem w przedszkolu”, Maja Pawiłowicz z Przedszkola Integracyjnego nr 16 Słoneczko – „Lato przybywaj”, Zofia Rybczyńska i Zuzanna Guzik z Przedszkola Integracyjnego nr 16 Słoneczko – „Kto tu mieszka”, Małgorzata Nawrocka z Przedszkola Miejskiego nr 6 – „Serce matki”, Konstancja Borkowska  z Przedszkola Miejskiego nr 6 – „Mniam, mniam, mniam”, Karolina Balawajder i Hanna Adamska  (zgłoszenie indywidualne) – „W sercu każdej Mamy”, Julia Terenkiewicz (zgłoszenie indywidualne) – „Hej Mamo, Mamo”, Laura Śleszyńska z oddziału przedszkolnego SP nr 105 – „Kapelusze pełne kwiatów”, Milena Szabunia i Hania Leśniewska z Przedszkola Miejskiego nr 15 – „A ja mam psa”, Kinga Kaszewska i Kamila Jóźwik z Przedszkola Miejskiego nr 14 – „Na łące”, Urszula Korzekwa i Alicja Krystkowiak z Przedszkola Miejskiego nr 14 – „Na miotłach”, Szymon Pieńkowski z Przedszkola Miejskiego nr 14 – „Rowerowa majówka”, Maja Kałamarz z Przedszkola Miejskiego nr 3 – „Muchy w nosie”, Aleksandra Kośkiewicz z Przedszkola Miejskiego nr 3 – „Zostań dziś moją przyjaciółką”, Julia Mścich  z Przedszkola Miejskiego nr 4 – „Kapitan”, Róża Owczarek i Aleksandra Czebreszak z Przedszkola Radosny Delfinek – „Mój przyjaciel” i Łucja Sobolewska (zgłoszenie indywidualne) – „Kolorowy deszcz”.

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

 

{fcomment}

{gallery}galerie/150528teatr{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *