Prowadził mimo sądowego zakazu

Nawet 5 lat więzienia grozi 43-latkowi, którego zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Przy zatrzymaniu do kontroli okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek 9 marca około godziny 16:00 na terenie Jaworzyny Śląskiej, funkcjonariusze świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którego kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ruszył w drogę pomimo orzeczonego  sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Świdniccy funkcjonariusze mówią stanowcze NIE wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i po raz kolejny przypominają, że w przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu do kierowania pojazdami sprawca odpowiada za przestępstwo i może trafić do więzienia na 5 lat – mówią mundurowi. – Apelujemy! Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *