Protest uczniów IV LO [FOTO/VIDEO]

protest 15

protest 15Na kilka godzin przed obradami sesji powiatu, na których zapadnie decyzja o zamiarze likwidacji IV LO, uczniowie szkoły wyrazili swój bunt w tej sprawie. Ulicami miasta, wstrzymując ruch, przemaszerowali z ulicy Kościelnej pod samo starostwo.


Na kilka godzin przed obradami sesji powiatu, na których zapadnie decyzja o zamiarze likwidacji IV LO, uczniowie szkoły wyrazili swój bunt w tej sprawie. Ulicami miasta, wstrzymując ruch, przemaszerowali z ulicy Kościelnej pod samo starostwo.

protest 09

Krokiem defiladowym, uzbrojeni w transparenty i ubrani w mundury, uczniowie klas I I II, przeszli ulicami Kościelną, Bohaterów Getta, Pułaskiego, przez Rynek, Grodzką, Komunardów, Of. Oświęcimskich, A. Krajowej, Okulickiego, aż pod starostwo powiatowe przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7. Organizacja przemarszu rozpoczęła się już przed feriami, ale długi okres oczekiwania na zgodę, spodował, że dopiero dzisiaj młodzież mogła wyrazić swój sprzeciw wobec likwidacji mundurówki w celu włączenia jej w struktury III ogólniaka.

„Zabierając pracę nauczycielom, przyczyniacie się do ciemnoty narodu” – m.in takie hasła widniały na trasparentach niesionych przez około dwustuosobową grupę. W Rynku nastąpiła pauza na krótką przyśpiewkę: „Żołnierz, policjant, strażak w obronie innych życie naraża. Mundurówka jedyną szkołą w powiecie, drugiej takiej nie znajdziecie.(…) Radni nie bądźcie bezradni!” – apelowali uczniowie budząc respekt przyglądających się wszystkiemu mieszkańców.

Zobacz film:

{youtube}zjU7tlgFESs{/youtube}

Marlena Mech, foto, wideo: Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150211protest{/gallery}

alt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *