Promują nasz region wśród zagranicznych turystów

Wzbogacili swoją wiedzę o nowe zwroty i słownictwo w języku angielskim, ale również poznali historię regionu. Uczniowie z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej stworzyli specjalny przewodnik oraz film reklamowy dla zagranicznych turystów. Wszystko to w ramach projektu „Our Surroundings”, o którym opowiedzieli podczas spotkania podsumowującego.

oświata angielski

Uroczyste podsumowanie projektu „Our Surroundings”, który był realizowany w szkole w ramach Programu English Teaching Activities w terminach od września 2014 do grudnia 2015 roku, odbyło się 7 grudnia w Gimnazjum w Lutomi Dolnej.

Podczas tej uroczystości uczestnicy projektu opowiedzieli o tym, jak przebiegał projekt oraz zaprezentowali efekty swojej półtorarocznej pracy, czyli przewodnik turystyczny w języku angielskim i polskim oraz materiał reklamowy w języku angielskim na DVD, ukazujący walory turystyczne regionu zamieszkanego przez uczniów gimnazjum. Były to między innymi: Makowice, Bojanice, Lutomia Dolna i Górna, Lubachów oraz Bystrzyca Górna. Znajdują się w nim również informacje o Krzyżowej oraz Zamku Grodno w Zagórzu.

Zarówno przewodnik, jak i DVD zostały wręczone wszystkim gościom podczas uroczystości. Posłużą one także jako materiał reklamowy dla gminy oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Przy najbliższej okazji zostaną również wręczone gościom z miast partnerskich gminy Świdnica.

Program realizowany był dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA. Na realizację programu autorzy przyznali granty w wysokości 16 tysięcy złotych – informuje Joanna Kulig, koordynatorka programu i nauczycielka języka angielskiego z Gimnazjum w Lutomi Dolnej.

Program English Teaching skierowany był do szkół, nauczycieli oraz organizacji pozarządowych. Poprzez szkolenia i konkursy grantowe wspierał działania na rzecz promocji języka angielskiego oraz podnoszenia poziomu jego nauczania wśród dzieci i młodzieży ze wsi i małych miast. – Program English Teaching dał znakomitą okazję do doskonalenia znajomości języka angielskiego w nietypowy sposób. Uczniowie mogli dać ujście swojej kreatywności, a czas wolny spędzić na niesamowitych wycieczkach po okolicy – podsumowuje koordynatorka programu.

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *