Problem z wypadaniem włosów? Mamy na to sposób!

Łysienie jest wstydliwą męską przypadłością. Ponad połowa mężczyzn uważa, że łysienie może być przyczyną znacznego spadku samooceny, a co czwarty jest zdania, że nadmierne wypadanie włosów wiąże się z obniżeniem jakości życia towarzyskiego.

Tourmedica

Transplantacja włosów S.A.F.E.R. – jakie ma zalety?

Transplantacja włosów jest jedynym skutecznym rozwiązaniem tego problemu, jednak wielu mężczyzn obawia się blizn pozabiegowych i samego wysoce inwazyjnego przebiegu procedury. Producenci sprzętu medycznego mają dla nich ciekawą alternatywę – opatentowane przez francuską firmę Medicamat urządzenie do transplantacji włosów S.A.F.E.R.
Łysienie androgenowe odpowiada za około 95% pośród wszystkich zaobserwowanych przypadków nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn. Charakterystyczne dla schorzenia jest osłabienie struktury włosa oraz ich nadmierne wypadanie. Szacuje się, że problem dotyka niemal połowę mężczyzn, a dla zdecydowanej większości łysienie jest przyczyną kompleksów i dyskomfortu.

Idea przeszczepu włosów nie jest niczym nowym, jednak na rynku sukcesywnie pojawiają się kolejne urządzenia i metody transplantacji włosów. W większości przypadków przeszczepiane mieszki włosowe pobierane są z tylnej i bocznej części skóry głowy i przenoszone w okolicę biorczą, czyli miejsca na głowie objęte łysieniem. Tradycyjna metoda transplantacji włosów, mimo wielu zalet, ma również podstawową wadę: ze strefy dawczej wycina się cały pasek owłosionej skóry głowy, co skutkuje pozostaniem widocznych blizn i wydłużonym okresem rekonwalescencji po zabiegu. Ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów – zobacz tutaj.


Jakie są zalety techniki przeszczepu włosów S.A.F.E.R.?

Transplantacja włosów S.A.F.E.R. (z ang. Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation) to najnowocześniejsza i najmniej inwazyjna spośród dostępnych metod. Prace nad budową elektropneumatycznego urządzenia wykorzystywanego do zabiegów przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R. rozpoczęto w 2008 roku, czego rezultatem było wprowadzenie na rynek w 2012 roku innowacyjnego sprzętu medycznego. Na amerykańskim rynku urządzenie jest znane pod nazwą Neograft i posiada aprobatę amerykańskiego urzędu FDA.

Zautomatyzowana technika pobierania i implantacji włosów pozwoliła wykluczyć ryzyko uszkodzenia przeszczepianych mieszków włosowych, czyniąc zabieg transplantacji jeszcze bardziej skutecznym. Zabieg jest mniej inwazyjny i bardziej komfortowy dla pacjenta niż klasyczna transplantacja włosów z wycinaniem całych pasm owłosionej skóry głowy. Co ważne – po leczeniu nie pozostają blizny, dlatego przeszczep włosów S.A.F.E.R. jest doskonałym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy lubią strzyc włosy na krótko, co jest sporym utrudnieniem po transplantacji bardziej inwazyjnymi metodami z uwagi na nieestetyczny wygląd tylnej i bocznej części głowy.


Jak wygląda zabieg transplantacji włosów metodą S.A.F.E.R.?

Ostrze urządzenia wnika w głąb skóry zaledwie na 1 milimetr i „wyciąga” strukturę włosa przez podciśnienie, dzięki czemu udało się zniwelować niemal do zera ryzyko uszkodzeń cebulki włosa oraz cebulek sąsiadujących. Po pobraniu materiału dawczego, mieszki włosowe wszczepiane są za pomocą pneumatycznych głowic, które wykonują mikronacięcia na skórze głowy. Zastosowanie innowacyjnego urządzenie S.A.F.E.R. pozwoliło skrócić do minimum czas rekonwalescencji po zabiegu i zapobiec ewentualnym powikłaniom po transplantacji. Skróceniu uległ też sam czas procedury – zabieg transplantacji włosów S.A.F.E.R. jest o połowę krótszy od standardowego. Ponadto zaletą technologii są trwałe rezultaty, nie ma konieczności powtarzania zabiegu i nie istnieje żadne ryzyko odrzucenia przeszczepu.

Lekarze wysoko oceniają skuteczność zabiegu. „Transplantację włosów można wykonać niemalże w każdym przypadku łysienia kwalifikującym się do zabiegu operacyjnego, jeżeli tylko istnieje możliwość pobrania od pacjenta wystarczającej ilości przeszczepów z rejonów skóry pokrytych gęstymi włosami. Odpowiednia jakość przeszczepu stanowi gwarancję, że po transplantacji włosy będą rosły w nowym miejscu i nie wypadną” – mówi doktor Matthias Wagner z kliniki medycyny estetycznej w Monachium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *