Prezydent Andrzej Duda w Świebodzicach (FOTO)

Po raz pierwszy w historii Miasta Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Świebodzice. Andrzej Duda pojawił się w świebodzickim Rynku wczoraj, 28 kwietnia. Witały go tłumy świebodziczan, władze miasta, zaproszeni goście.

032-28

Prezydent Andrzej Duda przyleciał do nas rządowym śmigłowcem prosto z Bystrzycy Kłodzkiej, w której także spotkał się z mieszkańcami. Rządowy Sokół lądował na gminnym lotnisku w Świebodzicach, a następnie kolumna aut przyjechała do Rynku.

Na widok prezydenckiej limuzyny podniosła się prawdziwa wrzawa, ludzie machali chorągiewkami, klaskali i skandowali „Andrzej Duda, Andrzej Duda”. Prezydent, mimo że otoczony kordonem oficerów BOR-u, chętnie witał się ze świebodziczanami, ściskał ręce, rozdawał autografy. Szczególnie ciepło przywitał dzieci, a rozradowane maluchy robiły prezydentowi zdjęcia telefonami komórkowymi. Zanim głowa państwa pojawiła się w centrum, zgromadzeni obejrzeli krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci ze świebodzickich szkół oraz Chóru Akord.

W imieniu władz samorządowych Prezydenta RP powitał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz.

W tym szczególnym dla naszego miasta dniu, witam Pana w imieniu całej społeczności Świebodzic i swoim własnym. To prawdziwy zaszczyt gościć w progach naszego domu, w naszej małej ojczyźnie – tak dostojnego Gościa. Dla nas ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Mam także nadzieję, że i dla Pana Prezydenta Świebodzice będą się odtąd kojarzyć z miejscem, w którym żyją serdeczni, gościnni i pozytywnie patrzący w przyszłość ludzie – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Prezydent Andrzej Duda w ciepłych słowach odniósł się do tego powitania, w swoim przemówieniu nawiązał także do sytuacji w kraju, do wprowadzanych przez rząd PiS reform. Podkreślił, że wprowadzony program Rodzina 500 + z pewnością przyczyni się do przyrostu naturalnego m. in. w takich miastach, jak Świebodzice. Zapewnił, że obiecane poprzez niego obniżenie wieku emerytalnego czy podwyższenie kwoty wolnej od podatku – będzie zrealizowane.

Wiem, że Państwo na to czekają, ale proszę jeszcze o chwilę czasu, o wyrozumiałość – mówił prezydent.

W swoim wystąpieniu prezydent mówił także o zrównoważonym rozwoju całego kraju, o ważnych zmianach w oświacie. Podziękował mieszkańcom za transparent z napisem „Dobrej zmiany nie oddamy”.

Dziękuję za ten transparent i za to, że nam o tym przypominacie. My odpowiadamy za dobrą zmianę i tej dobrej zmiany nie odpuścimy – podkreślił.

Spotkanie trwało kilkadziesiąt minut, wielu osobom udało się zrobić sobie zdjęcie z panem prezydentem, ludzie dosłownie cisnęli się, by maksymalnie zbliżyć się do Andrzeja Dudy. Przed odjazdem prezydent otrzymał z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza drobny upominek- kosz świebodzickich słodkości ze Śnieżki i wizerunek ratusza odlany w srebrze.

Pan prezydent zrewanżował się pamiątkową grafiką Warszawy.

Bardzo dziękuję mieszkańcom naszego miasta za tak serdeczne i entuzjastyczne przyjęcie Pana Prezydenta – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Wśród gości tego spotkania byli m. in. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, świebodziccy radni miejscy i powiatowi, duchowni.

(UM Świebodzice)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *