Premiera „Bohatera Roku”

machowski

machowskiTeatr Binominis ma zaszczyt zaprosić widzów na kolejną premierę, tym razem łagodny i przyjemny spektakl Jana Czaplińskiego „Bohater Roku” w reżyserii Michała Machowskiego oraz Pauliny Pepery. Zapraszamy do Świdnickiego Ośrodka Kultury już 18 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:00 ! WSTĘP WOLNY !

Teatr Binominis ma zaszczyt zaprosić widzów na kolejną premierę, tym razem łagodny i przyjemny spektakl Jana Czaplińskiego „Bohater Roku” w reżyserii Michała Machowskiego oraz Pauliny Pepery. Zapraszamy do Świdnickiego Ośrodka Kultury już 18 kwietnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

10012878 1023992544295778 4286121230838602670 o

Czy pamiętają Państwo Danielaka, słynnego wodzireja, tytułowego bohatera limu Feliksa Falka? Z mozołem piął się po szczeblach polskiego „showbiznesu” lat siedemdziesiątych. Bez skrupułów walczył o pozycję na estradzie odsłaniając kulisy ówczesnej „branży rozrywkowej”. Powrócił na ekranie w obrazie „Bohater roku”.

W Świdnicy „Bohater roku” odrodził się po niemal ćwierćwieczu z inspiracji scenariuszem i filmem. Zmiana realiów jednakże nie zmieniła w najmniejszym stopniu bohaterów. „Parcie na sukces” okazało się absolutnie niezmienne, nie uległo ustrojowej transformacji. Kulisy „showbiznesu” jawią się jako arena niechlubnej walki o najbardziej upragnione dobro: oglądalność. Bezpardonowa przepychanka w drodze do sławy powoduje zanik uczuć, odziera z uczciwości.

Tomasz Danielak – chwilowo w niełasce – za wszelką cenę pragnie powrócić w światła reflektorów. Proponuje show, wielką mistyfikację, która wykreować ma idola tłumów, z szarego prostodusznego obywatela uczynić ma „Bohatera roku”. Wybór pada na Zbigniewa Tataja, skromnego magazyniera ze Świdnicy. „Bohater” rusza w podróż, podczas której coraz lepiej rozumie mechanizm funkcjonowania mediów, coraz wyraźniej dostrzega wszelkie pułapki popularności. Jak na tym targowisku próżności poradzi sobie „prawdziwek” ze Świdnicy?

Patroni Honorowi : 

Teresa Świło Poseł na Sejm RP 
Robert Jagła Poseł na Sejm RP 

Sponsorzy:
Magdalena Rumiancew – Wróblewska (Radna Rady Miejskiej Świdnicy)
Wiesław Żurek (Radny Rady Miejskiej Świdnicy)

Tekst: Jan Czapliński, Piotr Ratajczak

reżyseria: Michał Machowski, Paulina Pepera
Obsada: Krzysztof Kwiatkowski, Paulina Pepera,
Natalia Witkowska, Grzegorz Bierut, Olga Łabędź,
Szymon Stefaniak, Michał Machowski, Szymon Goździcki,

Opracowanie muzyczne : Jan Czapliński, Piotr Ratajczak

Scenografia: Michał Machowski
Światła: Andrzej Wollenberg, Michał Machowski
Ruch sceniczny: Michał Machowski
Choreografia: Eliza Ksoll
Opieka Artystyczna: Karolina Mączka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *