Premiera Bohatera Roku już w sobotę

bohater roku

bohater rokuTeatr Binominis zaprasza wszystkich widzów już w najbliższą sobotę 18 kwietnia o godzinie 18.00 do Świdnickiego Ośrodka Kultury na premierę spektaklu Jana Czaplińskiego i Piotra Ratajczaka „Bohater Roku” w reżyserii Michała Machowskiego.

Teatr Binominis zaprasza wszystkich widzów już w najbliższą sobotę 18 kwietnia o godzinie 18.00 do Świdnickiego Ośrodka Kultury na premierę spektaklu Jana Czaplińskiego i Piotra Ratajczaka „Bohater Roku” w reżyserii Michała Machowskiego.

bohater

Spektakl „Bohater Roku” jest inspirowany filmem o tym samym tytule z 1986 roku w reżyserii Feliksa Falka. Film opowiada o losach słynnego wodzireja Ludwika Danielaka, który piął się po szczeblach polskiego „showbiznesu” lat siedemdziesiątych i bez skrupułów walczył o pozycję na estradzie odsłaniając kulisy ówczesnej „branży rozrywkowej”.

Spektakl „Bohater Roku” był już wystawiany w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, ale w 2012 roku zdjęto go z afiszy. W Świdnicy odrodził się w zupełnie nowej odsłonie. – Chciałbym pokazać go mieszkańcom, ale też ludziom władzy i przedstawicielom kultury. Pokazuje on kulisy show biznesu, które jawią się jako arena niechlubnej walki o najbardziej upragnione dobro, jakim jest oglądalność – wyjaśnia Michał Machowski, dyrektor teatru. Wybór pada na Zbigniewa Tataja, skromnego magazyniera ze Świdnicy, który mieszka na os. Zawiszów w trzypokojowym mieszkaniu z żoną, synem, psem i przygarnia kobietę, którą wyrzucili wałbrzyscy radni. – Mieszkaniec Świdnicy sięga po sławę i poznaje mechanizmy funkcjonowania mediów oraz wpada w pułapki popularności – dodaje dyrektor.

Wstęp jest wolny, ale spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16. roku życia.

W spektaklu wystąpią: Maciej Wojtal, Jakub Michalik, Jakub Błaszczyk, Pola Piekarska, Paulina Pepera, Michał Machowski, Olga Łabędź, Donata Jach, Szymon Wirażka i inni. Asystentem reżysera jest Jakub Michalik.

Patronat honorowy nad spektaklem objęli: poseł na Sejm RP Robert Jagła, senator RP Wiesław Kilian i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Sponsorami są: Magdalena Rumiancew-Wróblewska, radna Rady Miejskiej Świdnicy, Wiesław Żurek, radny Rady Miejskiej Świdnicy, Pierogarnia pod Filarami, Bistro 34, Kawiarnia Mieszczańska. Medialnie patronuje m.in. redakcja „Wiadomości Świdnickich”.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *