Prąd w lasach bezpieczny

porozumienie_energia

porozumienie_energiaTauron Dystrybucja podpisał porozumienie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. Ma ono ułatwić eksploatację linii elektroenergetycznych, których także w wałbrzyskich lasach nie brakuje.

Tauron Dystrybucja podpisał porozumienie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. Ma ono ułatwić eksploatację linii elektroenergetycznych, których także w wałbrzyskich lasach nie brakuje.porozumienie_energia

Warto było to zrobić, ponieważ na ternie działania spółki znajduję się około 100 nadleśnictw. Na samym Dolnym Śląsku aż 33.

– Porozumienie ureguluje kwestie korzystania z państwowych nieruchomości leśnych w stosunku do ponad jednej trzeciej wszystkich nadleśnictw usytuowanych na obszarze naszego działania – mówi Jacek Duniec, dyrektor Departamentu Majątku Sieciowego w Tauronie Dystrybucji, odpowiedzialny za regulacje prawne nieruchomości. Łącznie chodzi o 1140 hektarów, zajętych przez linie napowietrzne i kablowe.

– Ułatwi to eksploatację, przeprowadzanie remontów i modernizacji linii elektroenergetycznych oraz realizowanie inwestycji. Lepszy dostęp, prawidłowa wycinka drzew i gałęzi wpłynie na zmniejszenie zagrożenia awariami i zwiększy bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej – podkreśla Tomasz Topola, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja.

Warto podkreślić, że zawarcie takiego porozumienia, było możliwe dzięki zmianie ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody, która weszła w życie w marcu tego roku.

Fot. Użyczone

walbrzyski.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *