Prakto Polonia wciąż przegrywa

Wciąż nie wiedzie się świdnickim koszykarzom. Trzecioligowa drużyna Prakto Polonia przegrała w ubiegłym tygodniu dwa kolejne mecze i z bilansem jeden wygranej i dwunastu przegranych plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli.

koszykowka (35)

Górnik Wałbrzych – Prakto Polonia Świdnica 78:67 (17:18, 19:26, 13:15, 29:8)

Prakto Polonia: Biernat 15, Olszewski 12, Pałac 12, Rogacz 7, Majcher 5, Sieńko 5, Soboń 4, Korłub 3, Kaczmarczyk 2, Kaliński 2, Kurpiel, Połeć

MKS Szczawno-Zdrój – Prakto Polonia Świdnica 81:62 (24;17, 20:18, 17:8, 20:19)

Prakto Polonia: Soboń 17, Sieńko 16, Korłub 12, Rogacz 8, Pałac 6, Kaczmarczyk 2, Majcher 1, Baranowski, Kaliński, Olszewski

Tym razem podopieczni Mieczysława Młynarskiego musieli uznać wyższość Górnika Wałbrzych i MKS-u Szczawno Zdrój. Szkoda zwłaszcza tego pierwszego spotkania. Biało-zieloni zaskoczyli rywali z Wałbrzycha i przez trzy kwarty nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Przed ostatnią częścią poloniści prowadzili 59:49 i wydawało się, że sięgną po druga wygraną w sezonie. Niestety, czwarta kwarta należała zdecydowanie do Górnika. Gospodarze wygrali ostatnie dwanaście minut aż 29:8, co pozwoliło im odrobić straty z nawiązką i zakończyć cały mecz z zapasem jedenastu oczek…

W sobotnim starciu z ekipą ze Szczawna większych emocji już nie było. Gospodarze wygrali pewnie, a katem biało-zielonych okazał się duet Mateusz Maślak, Łukasz Kołaczyński, którzy razem rzucili aż 52 punkty.

III liga koszykówki

14. kolejka (28.01): MKS Szczawno – Prakto Polonia Świdnica 81:62, Chromik Żary – WSTK Wschowa 81:53, SMK Lubin – KKS Siechnice 48:57. Rio Team Złotoryja pauzowała. Mecze Turów Zgorzelec – KK Oleśnica (81:73) i Górnik Wałbrzych – Śląsk Wrocław (83:80) rozegrano awansem. Mecze zaległe: Górnik – Prakto-Polonia 78:67, Oleśnica – Lubin 95:71

11. WSTK Wschowa       12        1-12     13        -236

Następne mecze: (4.02): Prakto-Polonia – Lubin (sb. 18.00), Wschowa – Szczawno, Oleśnica – Rio Team, Śląsk – Chromik, Siechnice – Turów. Górnik pauzuje