Poznają techniki pływania

Zgodnie z zapowiedzią, grupa 30 uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej w Pszennie pod czujnym okiem instruktorów od miesiąca ćwiczy naukę pływania na basenie w Świebodzicach. Zajęcia  realizowane są  w ramach ogólnopolskiego programu „Umiem pływać” finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu.

Od 7 marca 2016 roku uczniowie podzieleni na dwie grupy, we wszystkie poniedziałki miesiąca przez półtorej godziny nabywają podstawowe umiejętności pływackie, dzięki czemu korygują i przeciwdziałają wadom postawy. Niektórzy z nich czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie, inni dopiero powoli przekonują się do tego, iż korzystanie z basenów i pływalni może być bardzo przyjemne i relaksujące, a przy okazji nabywa się bardzo ważnej umiejętności związanej z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, czyli pływaniem – mówi dyrektor szkoły Tadeusz Szarwaryn.

W poprzednich latach z nauki pływania skorzystało 45 uczniów z dwóch gminnych szkół: SP w Bystrzycy Górnej i SP Witoszowie Dolnym. Tegoroczne zajęcia potrwają do czerwca br. i w całości są bezpłatne dla uczestników.

2 3 7 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *