Pożarzysko z nową remizą

Odnowioną podłogę, odświeżone ściany, nową kuchnię i sprzęty gospodarstwa domowego posiada wyremontowana właśnie remiza strażacka w Pożarzysku. Strażacy wspólnie z mieszkańcami wsi wspólnie pracowali przy remoncie tego obiektu.

zarow-remiza

Przychodzili do niego w każdej wolnej chwili, podobnie jak kobiety, które pomagały we wszystkich pracach remontowych. Efektem tego jest odnowiony budynek, z którego korzystają druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, ale i mieszkańcy wsi.

Razem zdziałać można znacznie więcej. W minionym roku remiza strażacka wymagała pilnego remontu dachu. Niedawno zakończył się remont wnętrza remizy, a w dalszych planach jest również remont pomieszczeń sanitarnych. Serdecznie dziękujemy za pomoc finansową burmistrzowi Leszkowi Michalakowi i skarbnik gminy Renacie Dawlewicz. Podziękowania składamy również na ręce pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie, zwłaszcza Michała Domańskiego i Piotra Neczaja – mówi Łukasz Brańka, sołtys Pożarzyska.

Na remont remizy mieszkańcy Pożarzyska przeznaczyli znaczną część środków z funduszu sołeckiego wydatkowanych z budżetu gminy Żarów. Na ten cel dołożyła też kopalnia w Siedlimowicach i sami strażacy.

Oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *