Powalczyli w Oleśnicy, kolejny mecz już w środę

Dwie wygrane z rzędu rozbudziły apetyty koszykarzy Prakto Polonii Świdnica. Trzeciego kolejnego triumfu nie było, ale przegrana w Oleśnicy wstydu nie przynosi. Biało-zieloni długo stawiali opór mocniejszym rywalom. Niestety, po tym meczu biało-zieloni powrócili na ostatnie miejsce w tabeli.

KK Oleśnica – Prakto Polonia Świdnica 86:77 (33:15, 14:23, 20:27,  19:12)

Prakto Polonia: Soboń 15, Olszewski 12, Kaczmarczyk 11, Biernat 10, Słobodzian 9, Korłub 6, Sieńko 6, Kaliński 3, Połeć 3, Rogacz 2,  Majcher, Ozga

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy. Oleśniczanie wygrali pierwszą kwartę 33:15 i wydawało się, że w tym spotkaniu większych emocji nie będzie. Biało-zieloni poderwali się jednak do walki i systematycznie zmniejszali przewagę rywali. Przed ostatnią częścią gry było już tylko 67:65 dla Oleśnicy, pojawiła się realna szansa na zwycięstwo. Niestety pogoń za przeciwnikiem kosztowała polonistów sporo sił. Czwartą kwartę lepiej rozegrali gospodarze. Wygralie tę część 19:12, a cały mecz 86:77.

Teraz przed świdniczanami bardzo pracowity tydzień i aż dwa mecze  na własnym parkiecie. W środę, 1 marca o godzinie 20.00 podejmą Rio Team Złotoryja, natomiast w sobotę, 4 marca o 18.00 KKS Siechnice. Drużyna Mieczysława Młynarskiego liczy na wsparcie kibiców i zapowiada, że postara się o zdobycie kolejnych punktów.

III liga koszykówki

17. kolejka (18.02): WSTK Wschowa – Turów Zgorzelec 74:60, Śląsk Wrocław – SMK Lubin 75:73, KKS Siechnice – KK Oleśnica 69:65, Górnik Wałbrzych – MKS Szczawno 83:73. Chromik Żary pauzował. Mecz Prakto Polonia – Rio Tem odbędzie się 1.03

18. kolejka (25.02): Oleśnica – Prakto Polonia 86:77, Lubin – Górnik 95:71, Złotoryja – Wschowa 82:90, Szczawno – Chromik 80:76. Siechnice pauzowały. Mecz Turów – Śląsk został przełożony

11. Prakto Polonia Świdnica 16        3-13     19        -127

Następne mecze: (1.03): Prakto Polonia – Rio Team (śr. 20.00); (4.03): Prakto Polonia – Siechnice (sb. 18.00), Śląsk – Rio Team, Górnik – Turów, Chromik – Lubin, Wschowa – Oleśnica. Szczawno pauzuje