Potrafią się obronić

Gotowość obrony przyda się każdej pani. Wiedzą o tym uczestniczki programu „Bezpieczna Kobieta”. W bezpłatnym szkoleniu z samoobrony wzięło udział kilkadziesiąt pełnoletnich mieszkanek powiatu świdnickiego.

Kolejna edycja szkoleń w ramach programu „Bezpieczna kobieta” dobiegła końca.  To już XVIII raz wspólnych działań prewencyjnych świdnickiej policji oraz Koła Ligi Kobiet Polskich pn. „Bezpieczna Kobieta”.

Przypomnijmy, że akcję „Bezpieczna Kobieta” zaszczepiła w Świdnicy Elżbieta Dudziak, szefowa świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich. To ona właśnie namówiła do włączenia się do projektu Komendę Powiatową Policji w Świdnicy. Pomysł okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

W szkoleniu wzięły udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

Ideą jest przybliżenie kobietom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

Zajęcia podzielono na dwie części. Teoretyczną, w której  omówiono przyczyny i skutki agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego i praktyczną, czyli symulowanie sytuacji niebezpiecznych wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia.

– Zajęcia prowadzone były przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, a certyfikaty potwierdzające udział w programie każdej z uczestniczek wręczył zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkomisarz Adam Jacek Pilch – relacjonuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *