Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł

Policjanci ze Świebodzic doprowadzili do sądu 33-letniego mężczyznę, który mając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, na przejściu dla pieszych w Świebodzicach, potrącił 61-letnią kobietę. Decyzją Sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Podejrzanemu grozi kara do 3 lat więzienia.

fot. ilustracyjne

Do potrącenia doszło w poniedziałek 16 października w godzinach porannych.

33-letni mężczyzna – mieszkaniec powiatu świdnickiego – kierując samochodem marki Ford Fiesta na oznakowanym przejściu dla pieszych w centrum Świebodzic, potrącił przechodzącą prawidłowo 61-letnią kobietę – mieszkankę powiatu świdnickiego. Kierowca pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy rannej kobiecie – relacjonuje nadkom. Robert Topolski z KPP w Świdnicy. – Po przewiezieniu jej do szpitala okazało się, że doznane obrażenia spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej siedmiu dni.

Podjęte przez świebodzickich policjantów czynności doprowadziły do ustalenia sprawcy powyższego zdarzenia, którym okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Sprawca zdarzenia posiadał nałożony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci przedstawili podejrzanemu zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu o zastosowanie wobec 33- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Teraz zgodnie decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za spowodowanie wypadku grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *