Poszukiwany w rękach policji. Teraz odpowie za narkotyki

 

Mieszkaniec Świebodzic odpowie za nielegalne posiadanie marihuany, amfetaminy oraz tabletek ekstazy. Świebodziccy policjanci zatrzymali podejrzewanego, który był ponadto poszukiwany.

Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jeden z ważniejszych celów działań Policji. Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach, wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej z Wałbrzycha „odwiedzili” w tym celu 36-letniego świebodziczanina – relacjonuje oficer prasowy policji Grzegorz Oleśkiewicz. Mundurowi weryfikowali informację, według której wymieniony miał posiadać w mieszkaniu niedozwolone substancje w postaci środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia 14-miesięcznej kary pozbawienia wolności za inne, wcześniej popełnione przestępstwo.

Wiedza operacyjna potwierdziła się. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ujawnili w miejscu jego zamieszkania niewielkie ilości marihuany, prawie 55 gramów amfetaminy oraz 17 tabletek ekstazy.

Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu, a następnie zostanie umieszczony w zakładzie karnym, gdzie odbywając karę pozbawienia wolności będzie oczekiwał na kolejny wyrok.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat za kratami.

fot. KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *