Posterunek policji uroczyście otwarty (FOTO/VIDEO)

Symbolicznym przecięciem wstęgi, w otoczeniu zaproszonych gości, uroczyście otwarto i poświęcono Posterunek Policji w Słotwinie. – Historia zatoczyła koło. Tutaj był już posterunek policji. Jego pierwszym komendantem został Władysław Borkowski. Teraz pierwszym kierownikiem nowego posterunku jest Arkadiusz Borkowski. Tylko życie pisze takie scenariusze. Myślę, że to uświadczyło nas w przekonaniu, że wybór utworzenia posterunku właśnie w Słotwinie, był dobry – stwierdziła wójt gminy Teresa Mazurek.

Uroczyste otwarcie Posterunku Policji pod numerem 36 w Słotwinie odbyło się dzisiaj, 11 grudnia w samo południe. W uroczystościach wzięli udział m.in. zastępca komendanta głównego policji, komendant wojewódzki, władze gminy, powiatu oraz policjanci. Choć posterunek w Słotwinie działa już od października, dopiero teraz udało się zgrać terminy i go uroczyście otworzyć. – Ten dzień jest bardzo ważny dla policji świdnickiej oraz dla gminy Świdnica, można nawet uznać, że jest to dzień historyczny. Pierwsza jednostka utworzona na terenie powiatu świdnickiego po 89 roku to właśnie Posterunek Policji w Słotwinie – mówił podczas przemówienia Andrzej Dobies, komendant powiatowy policji i dodał: – Dla gminy to również bardzo ważny dzień, dlatego że od wielu, wielu lat samorząd gminny starał się o utworzenie swojej jednostki policji. I udało się. Podejrzewam, że bez determinacji wójt gminy Świdnicy ten projekt by się nie udał. Jesienią 2016 roku to życzenie Pani Wójt i samorządu gminy zawiozłem do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. I udało się.

Komendant podkreślił, że z okien posterunku o wiele lepiej widać ludzkie problemy. – Mam nadzieję, że utworzenie tego posterunku przyczyni się do tego, że w gminie będzie jeszcze bardziej bezpiecznie i będziemy mogli identyfikować te problemy, których z poziomu komendy nie dostrzegaliśmy. Mam nadzieję, że w gminie będzie mniej ludzkiej krzywdy, mniej zdarzeń negatywnych, a być może to uratuje komuś życie i wtedy te wszystkie koszty się zwrócą – mówił komendant Andrzej Dobies i załodze Posterunku Policji w Słotwinie życzył przede wszystkim szacunku dla ich pracy od mieszkańców gminy. – Jednak musicie sobie na niego zasłużyć pracą i rzetelną służbą – zaznaczył.

Posterunek powstał w budynku świetlicy wiejskiej, która należy do gminy Świdnica. – Otwieramy posterunek, który jest dla nas takim miejscem i gwarantem bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Jesteśmy największą gminą w powiecie świdnickim, czwartą co do wielkości gminą na terenie województwa dolnośląskiego pod względem liczby mieszkańców i powierzchni. Gmina liczy 208 km2, mamy 33 sołectwa, 35 miejscowości i ponad 17 tysięcy mieszkańców. Posterunek policji był nam bardzo potrzebny, bo jesteśmy gminą, która cały czas się rozwija. Liczymy, że nie zdarzenia, ale prewencja i kontakt z mieszkańcami, są tutaj najważniejsze – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Kierownikiem nowego posterunku jest asp. sztab. Arkadiusz Borkowski. Zespół dzielnicowych tworzą: Adam Kłyszejko, Michał Kopaczewski oraz Łukasz Pluta, a w patrolu pracują: Grzegorz Matejko i Paweł Janiszewski.

Więcej w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

1 thought on “Posterunek policji uroczyście otwarty (FOTO/VIDEO)

  1. Skąd ten komendant wojewódzki ma taki samochód służbowy a policjanci nie mają papieru do ksero hej komendant robisz parodie z POlicji ale jesteś pan chyba z tej fajnej opcji politycznej więc samochód może być taki brawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *