Posprzątają Bystrzycę

Usuną śmieci, zetną trawy i wyczyszczą brzegi rzeki Bystrzycy. – Miasto Świdnica podpisało porozumienie z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, określające zasady współpracy dotyczące utrzymania porządku i czystości oraz korzystania z terenów przy rzece Bystrzycy – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Śmieci Bystrzyca 2

bystrzyca sprzątanie

W celu wykonywania prac porządkowych RZGW, jako administrator rzeki, wyraziło zgodę na dysponowanie przez miasto gruntem będącym w ich zarządzie. Ustalono zasady współdziałania przy realizacji zadania, którego celem jest utrzymanie czystości oraz prawidłowego stanu technicznego rzeki Bystrzycy.

Prace zorganizowane i przeprowadzone przez miasto obejmą w szczególności: wykaszanie porostów i traw z terenów międzywala i skarp koryta oraz usuwanie znajdujących się wzdłuż brzegów rzeki Bystrzycy odpadów komunalnych i innych nieczystości, na działkach znajdujących się w zarządzie RZGW. Natomiast Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej odpowiedzialny będzie za wykonanie prac związanych z oczyszczaniem koryta rzeki Bystrzycy.

Porozumienie obowiązuje do 30 listopada br.

fot. bfg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *