Posłuchane: zobacz, jak produkuje się muzykę!

Projekt Posłuchane powraca z propozycją spotkań masterclass. We współpracy z wrocławską Szkołą Muzyki Nowoczesnej organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na bezpłatne warsztaty.

Spotkania kierowane są przede wszystkim do amatorów nowoczesnych brzmień, którzy mają ochotę popracować nad swoim warsztatem pod czujnym okiem profesjonalistów. Pierwsze zajęcia odbyły się  piątek, 24 listopada. Licznie zgromadzona grupa pod wodzą magika dźwięku Konrada Beliny-Brzozowskiego doskonaliła swoje umiejętności z zakresu korzystania z syntezatorów wirtualnych.

Kolejne spotkanie pod nazwą „Produkcja muzyczna – nowoczesne techniki twórcze”, już w najbliższy piątek, 1 grudnia, poprowadzi Paweł Konikiewicz.

Na warsztatach zaplanowano pokazanie nowoczesnego procesu tworzenia utworu muzycznego i uświadomienie, że muzyka jest żywa – niezależnie od tego, jak bardzo nienaturalnie może brzmieć. Uczestnicy przyjrzą się, czym jest utwór muzyczny od strony produkcyjnej oraz prześledzą kolejne etapy powstawania dzieła od koncepcji kompozycji po nagranie i miks. Prowadzący przybliży zasady działania oprogramowania, instrumentów wirtualnych, syntezatorów i urządzeń używanych współcześnie do kompozycji. Na zajęciach przedstawiony zostanie program Ableton Live 9 Suite, dzięki któremu udowodnione zostanie, że studio nagrań mieści się pomiędzy wyobraźnią a naszym laptopem. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 18:00 w Szkole Muzyki Nowoczesnej przy Placu Orląt Lwowskich 20E we Wrocławiu. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Szczegóły można znaleźć na Facebooku.

Paweł Konikiewicz – absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Od 15 lat zajmuje się czynnie produkcją, kompozycją i aranżacją muzyczną. Od dziesięciu lat jest producentem i realizatorem w studiu nagrań „Piwnica Pod Baronami” we Wrocławiu. Od czterech lat jest również wykładowcą we wrocławskiej Szkole Produkcji Muzycznej. Ponadto – autor wielu kursów, szkoleń, wykładów i prezentacji dotyczących produkcji i wykonawstwa muzycznego, a także współczesnych technik realizacji dźwięku.

Na chętnych czeka jeszcze jeden terminy warsztatów, czyli 8 grudnia w Świdnicy, które poprowadzi Marcin Szuster.

Jesienny cykl warsztatów jest realizowany w ramach projektu „Lekcje sztuki dla zaawansowanych” finansowanego przez Fundację PZU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *