Porażka w Częstochowie. Polonistki pod ścianą

Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz pierwszej rundy play off w wykonaniu siatkarek MKS Polonia Świdnica. Najlepsze po fazie zasadniczej świdniczanki w trzech setach przegrały w Częstochowie.  Drugi i oby trzeci mecz w batalii toczonej do dwóch wygranych odbędą się w Świdnicy. Podopieczne Marka Olczyka muszą dwa razy wygrać.


Częstochowianka – Polonia Świdnica 3:0 (22, 20, 25)
Stan rywalizacji: 1:0
MKS Polonia: Woźniak, Druciak, Tomaszewska, Małodobra, Krusiewicz, Gezella, Adamek (libero), Szymańska (libero 2), Jewiarz
W fazie zasadniczej Częstochowianka jako jedyna w lidze dwa razy wygrała z Polonią. Rywalki miały więc przewagę psychologiczną i chyba był to jeden z elementów, który zadecydował o wyniku meczu w Częstochowie. – Nie wytrzymaliśmy presji i nie zagraliśmy tego, co potrafimy. Brakowało nam przyjęcia, niezbyt dobrze wyglądało rozegranie, błędy taktyczne popełniliśmy też w grze blokiem. U przeciwniczek różnicę zrobiła rozgrywająca Karolina Zając-Olczyk – komentuje trener Olczyk.
Mimo dostrzeżonych mankamentów szkoleniowiec biało-zielonych nie załamuje rąk i wierzy, że losy rywalizacji uda się odwrócić w Świdnicy. – Nie po to graliśmy cały sezon i osiągnęliśmy ten wynik, żeby teraz przegrać wszystko w dwóch meczach. Będziemy walczyć. Chcemy sprawić radość sobie i kibicom, którzy byli z nami w Częstochowie i bardzo pomagali nam swoim dopingiem.
Wszystkie trzy sety były do siebie dość podobne. Przez cały dystans  trwała wyrównana walka, ale w końcówkach to przeciwniczki wykazywały więcej zimnej krwi.  Najbliżej wygranej polonistki były w trzeciej partii. Prowadziły 16:12, ale nie utrzymały przewagi.
Drugi mecz z Częstochowianką odbędzie się w niedzielę, 12 marca o godzinie 17.00 w hali Zawiszów. Jeśli polonistki wygrają, o awansie do kolejnej rundy play off zadecyduje trzeci mecz, który zaplanowano w poniedziałek o godzinie 12.00, również w Świdnicy.

II liga, grupa 2
I runda play off (4.03)
O miejsca  1-4: Częstochowianka – Polonia Świdnica 3:0, Olimpia Jawor – AZS Uni Opole 2:3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *