Popisy na macie (FOTO)

foto 39

foto 39Za nami XIX Międzynarodowy Turniej Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego. W hali na osiedlu Zawiszów w Świdnicy w sobotę i niedzielę rywalizowało 90 zawodników i zawodniczek z sześciu państw.

Za nami XIX Międzynarodowy Turniej Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego. W hali na osiedlu Zawiszów w Świdnicy w sobotę i niedzielę rywalizowało 90 zawodników i zawodniczek z sześciu państw.foto 39

Zawody z udziałem reprezentantów Polski, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Czech i Węgier rozpoczęły się sobotnimi eliminacjami. Na niedzielę zaplanowano finały. Rzwalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych – 11-16, 12-18 i 13-19 lat oraz sześciu konkurencjach – czwórkach męskich, trójkach żeńskich, dwójkach męskich i żeńskich i dwójkach mieszanych. Gospodarze – Polonia Świdnica – wystawili do boju czwórkę mężczyzn i dwójkę kobiet. To podopieczni Anny Kozieł i Piotra Pasa. Bardzo dobrze spisali się chłopcy (Szymon Bentkowski, Szymon Pas, Dorian Pas, Jan Socha), którzy w klasie 12-18 lat z bardzo dużą przewagą ponad 10 punktów zdystansowali jedynych konkurentów – Niemców. Gorzej poszło dziewczętom (kategoria 11-16 lat). Karolina Kozieł i Alicja Dróżdż po dobrym występie w sobotę zajmowały czwarte miejsce, ale w niedzielnym występie nie wystrzegły się błędów i spadły na szóste miejsce w gronie siedmiu zespołów. Wygrały Niemki przed Czeszkami i Sokołem Kraków.

Poziom zawodów był dość wysoki. Było stosunkowo niewiele potknięć.Zdecydowanie najlepiej prezentowały się zespoły ukraińskie – mówi Andrzej Bytniewski, prezes MKS Polonii.

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz)

{gallery}galerie/150503akro{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *